تاریخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۳۹
کد خبر: ۲۰۹۷۸۵
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت بورسی کشتیرانی با اعلام دو عامل کاهش حمل و نقل، وعده افزایش ۴۵ درصدی جابجایی کالا‌ها در سال جاری و عرضه اولیه سهام شرکت‌های زیرمجموعه در افق ۱۴۰۴ داد.

به گزارش می‌متالز، محمدرضا مدرس خیابانی با اعلام امیدواری به لغو تحریم‌ها از شرکت بورسی کشتیرانی و بازنگری سند راهبردی ۱۴۰۴، گفت: در برابر ظرفیت دو میلیارد تنی ناوگان حمل و نقل کالا در جهان، پیش بینی شده حمل و نقل دریایی سال جاری میلادی حدود ۱۲ میلیارد تن باشد؛ بنابراین برای سهیم شدن در این بازار، برنامه ریزی لازم است.

وی افزود:یکی از دلایل کاهش حمل و نقل شرکت کشتیرانی در سال گذشته، کرونا و محدودیت‌های مربوط به بخش کانتینری در مسیر چین بود، اما از این بحران عبور شده و انتظار می‌رود در سال جاری، افق‌های جدیدی محقق شود و رضایتمندی کارکنان، مدیران، سهامداران، مشتریان، تامین کنندگان، محیط زیست، دولت و ... مورد توجه قرار گیرد.

این مقام مسوول ادامه داد: طبق نقشه راهبردی باید در پایان سال جاری، ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا توسط "حکشتی" جابه‌جا شود که ۴۵ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر است. همچنین باید تعداد کشتی‌های ناوگان کشتیرانی به ۱۳۴ فروند برسد که به بازسازی، نوسازی، تعویض و جابه جایی نیاز است.

مدرس خیابانی عرضه اولیه سهام شرکت‌های زیرمجموعه را از موضوعات مهم این شرکت بورسی در افق ۱۴۰۴ اعلام کرد.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده