تاریخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۵۴
کد خبر: ۲۰۹۸۳۰
مدیرکل زندان‌های استان اصفهان مطرح کرد؛
‌می‌متالز - مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت: گروه فولاد مبارکه با کمک ۲۰ میلیارد ریالی خود در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش موثری داشته است. همچنین صنایع بزرگ استان با حمایت از اشتغال زندانیان در راستای مسوولیت اجتماعی گام برداشته اند که تبعات مثبت این اقدام را می‌توان در جامعه مشاهده کرد.

به گزارش می‌متالز، محمود ضیایی‌فرد با اشاره به برنامه تلویزیونی «یک شهرضیافت» از شبکه اصفهان، اظهار کرد: این برنامه با سه محور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و اشتغال زندانیان تهیه و در ماه مبارک رمضان پخش شد.

وی افزود: در حوزه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با کمک‌های سخاوتمندانه مردم خیر و نوع دوست اصفهان تا شب گذشته مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جمع آوری شد و ۱۳۳ زندانی هم آزاد و به آغوش خانواده برگشتند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان تصریح کرد: جمع کل مبلغ بدهی زندانیان آزاد شده در ماه مبارک رمضان ۲۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است و از این میزان بدهی، بیش از ۱۲میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان از محل گذشت شاکیان است که در نوع خود بینظیر است.

وی با اشاره به ایفای مسوولیت اجتماعی شرکت فولاد مبارکه گفت: از این مبلغ جمع آوری شده، فولاد مبارکه مبلغ ۲ میلیارد تومان را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تامین کرد.

ضیایی فرد بر کمک‌های دیگر شرکت فولاد مبارکه به اداره کل زندان‌های استان اصفهان هم تاکید کرد و افزود: یکی از برنامه‌های سند تحول در دستگاه‌های قضایی طبقه بندی و تفکیک زندانیان متناسب با میزان جرائم است. در استان اصفهان اندرزگاهی ویژه جرائم مالی و غیرعمد در حال پیاده سازی است که توسط خیران استان اصفهان در حال انجام است و امیدواریم شرکت فولاد مبارکه در این زمینه هم یاری رسانی کند.

وی افزود: با بهره برداری اندرزگاه ویژه جرائم مالی و غیرعمد، این زندانیان درخارج از زندان اصلی نگهداری می‌شوند که تبعات مثبت اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل زندان‌های استان‌های اصفهان گفت: در برنامه تلویزیونی «یک شهرضیافت» بر خانواده‌های زندانیان تاکید شد چراکه این خانواده‌ها تحت فشار‌های اجتماعی و آسیب‌های اقتصادی هستند و در این مسیر خیران اصفهانی حامی این خانواده‌ها شدند.

وی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پس از آزادی در برنامه «یک شهرضیافت»، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل بعد از آزادی زندانیان موضوع اشتغال آن‌ها است که در سند تحول دستگاه قضا مورد توجه جدی قرار گرفته است و شرکت‌هایی نظیر فولاد مبارکه، ذوب آهن، پالایشگاه و... برای ایجاد اشتغال زندانیان در اصفهان اعلام همکاری کرده اند و تاکنون برای ۱۰۰۰ زندانی بستر اشتغال فراهم شده است.

مدیرکل زندان‌های استان‌های اصفهان گفت: صنایع بزرگ با حمایت از اشتغال زندانیان در راستای مسوولیت اجتماعی گام برداشته اند که تبعات مثبت این اقدام در جامعه نمایان می‌شود چرا که با مهارت اندوزی زندانیان علاوه بر توانمندی می‌توان به معیشت خانواده زندانی کمک کرد.

وی در پایان از مردم درخواست کرد که کمک‌های خود برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد را به ماه مبارک رمضان محدود نکنند و افزود: جامعه ۷۳۰ نفری جرائم غیرعمد در انتظار کمک خیران اصفهانی هستند تا این افراد هم به جامعه و آغوش خانواده بازگردند.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده