تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۳۶
کد خبر: ۲۱۱۴۳۴
کیوان شیخی بررسی کرد:
‌می‌متالز - مدیر تالار مناطق بورس تهران: «۲۲ تالار منطقه‌ای بورس تهران در راستای تحقق ماده ۹۵ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی در کشور افتتاح و راه‌اندازی شده است که در سال ۹۹، ارزش معاملات انجام شده در این تالار‌ها بالغ بر ۲۲۵۰۳۵۱ میلیارد ریال بوده است.»

به گزارش می‌متالز، کیوان شیخی مدیر تالار مناطق بورس تهران با اشاره به نظارت بورس تهران از شعب دفاتر کارگزاری‌ها در استان‌ها اظهار کرد: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۰۰ مورد بازرسی از شعب و دفاتر استانی شرکت‌های کارگزاری و تعداد بیش از ۳۴۲مورد بازدید از شعب کارگزاری و یا شعب استانی شرکت‌های سبدگردان جهت اعطای مجوز فعالیت توسط تالار‌های منطقه‌ای انجام شده است.

شیخی خاطرنشان کرد: فراهم کردن امکان دسترسی سراسر شهروندان در همه استان‌های کشور به بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار، اطلاع‌رسانی و گسترش فرهنگ سهامداری از مهمترین اهداف فعالیت این تالار‌ها است.

مدیر تالار مناطق بر نقش تالار‌های مناطق در توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری در سراسر کشود تاکید کرد و اظهار داشت: به منظور ارتقای فرهنگ سهامداری و آشنایی مردم با فرایند سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار دوره‌های آموزشی و وبینار‌های تخصصی کوتاه و بلند مدت متعددی برگزار شده است. در سال ۹۹ فعالیت‌های آموزشی این تالار‌ها بالغ بر ۱۴۶هزارنفر ساعت بوده است.

همچنین ایجاد کد‌های معاملاتی جدید در استان‌ها نشان از فراهم شدن زمینه آشنایی این تعداد افراد با بازار سرمایه و علاقه‌مندی آن‌ها به سرمایه‌گذاری در بورس دارد.

وی در پایان به شرکت‌هایی سرمایه گذاری استانی سهام عدالت اشاره و تصریح کرد: در سال۹۹ بر اساس ابلاغیه آزاد سازی سهام عدالت و در راستای اجرای آیین نامه آزاد سازی سهام عدالت در زمینه پذیرش شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس به منظور فراهم شدن امکان معاملات سهام این شرکت‌ها تعداد ۲۵ شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس پذیرش شده است.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط