تاریخ: ۱۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۱۶
کد خبر: ۲۱۶۷۶۴
‌می‌متالز - مردم از واکسیناسیون در داخل ناامید شده‌ند و حالا با هواپیما شده یا اتوبوس و حتی تاکسی دربستی به ارمنستان می‌روند و با کمترین هزینه لب مرز واکسن می‌زنند و بلافاصله بر می‌گردند. حتی یکی از رانندگان می‌گوید می‌توانید آنجا برای دیگران هم واکسن بیاورید. من آشنا دارم.»

به گزارش می‌متالز، تور‌های هوایی ارمنستان گران است و ظرفیت اتوبوس پایانه‌ها برای رفتن به ارمنستان تا پایان تیرماه پر شده است. حالا مردم برای سفر به ارمنستان راه جدیدی یاد گرفته‌اند؛ اتوبوس و تاکسی دربست. هم ارزان‌تر تمام می‌شود و هم سریع‌تر است.

نبود واکسن در کشور بسیاری از ایرانیان را روانه کشور‌های دیگر کرده است. یکی از این کشور‌ها ارمنستان است که این روز‌ها مقصد سفر بسیاری از ایرانیان شده است. اما حالا رانندگان اتوبوس و تاکسی می‌گویند نیازی هم نیست وارد کشور ارمنستان شوید و هزینه تزریق واکسن را بالا ببرید. همان لب مرز می‌توانید واکسن بزنید و برگردید. کافی است فقط پاسپورت داشته باشید.

یک راننده تاکسی مسافر به مرز ارمنستان می‌برد. او می‌گوید «هزینه رفت تا لب مرز ارمنستان یک و نیم میلیون تومان است. رفت و برگشت با هم دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. نیازی به اقامت و ورود به شهر‌های ارمنستان هم ندارید. همان لب مرز می‌توانید واکسن بزنید و برگردیم.

به گفته این راننده لب مرز درمانگاه و آمبولانس‌هایی هستند که همانجا واکس را تزریق می‌کنید و برمی‌گردید. اما حالا گزینه دیگری هم پیش پای مسافران هست. آن‌ها هم می‌توانند واکسن بزنند و هم چند دوز وارد کنند! این را یک راننده دیگر می‌گوید. می‌گوید من آنجا آشنا دارم. برای شما میتوانم چند دز واکسن بگیرم. قیمتش را همانجا می‌گویم. الان نمی‌دانم چقدر است!

اتوبوس دربستی ۱۲ میلیون.
اما اگر تعداد مسافران زیاد باشد راه دیگری پیش روی مسافران است و آن اتوبوس دربستی است. یکی از رانندگان اتوبوس دربستی می‌گوید: «برای رفت و برگشت تا لب مرز ۱۲ میلیون تومان می‌گیرم.»

او هم با تائید اینکه نیاز نیست برای واکسینه شدن حتما به شهر‌های ارمنستان برویم، می‌گوید: «همان لب مرز می‌توانید واکسن بزنید و برگردید.»

البته اگر این نگرانی را دارید که واکسن‌های لب مرز مطمئن نباشد، بازهم می‌توانید برای واکسن به راحتی به شهر‌های دیگر بروید. یکی از رانندگان می‌گوید: «برای ما فرقی ندارد. اگر هم بخواهید حتما در شهر‌های ارمنستان واکسینه شوید، از لب مرز هم دوستانمان به راحتی شما را جابه‌جا می‌کنند. از لب مرز تا ایروان ۵۰۰ هزار تومان می‌گیرند و برای برگشت یک میلیون تومان.»

منبع:تجارت نیوز

عناوین برگزیده