تاریخ: ۱۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۵۴
کد خبر: ۲۱۶۸۳۱
با اکثریت آراء به تصویب رسید؛
‌می‌متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده بورس کالای ایران در حالی صبح روز جاری ۱۴۰۰.۰۴.۱۳ در محل سالن همایش‌های رازی برگزار شد که سهامداران با رأی اکثریت، عملکرد این شرکت را مورد تایید قرار دادند و تقسیم سود ۱۵۰ ریالی و افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه شرکت را به تصویب رساندند؛ همچنین در این مجمع اعضای جدید هیات مدیره بورس کالا از سوی سهامداران انتخاب شدند.

به گزارش می‌متالز، در مجمع عمومی عادی سالانه این بورس که صبح روز یکشنبه ۱۳ تیرماه ۱۴۰۰ در محل مرکز همایش‌های رازی برگزار شد، پس از ارایه گزارش هیات مدیره برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۴۰۰ و تشریح اهم اقدامات و عملیات توسعه‌ای بورس توسط حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران، گزارش صورت‌های مالی شرکت توسط حسابرس مستقل و بازرس قانونی، ارایه و اعلام شد که وضعیت مالی شرکت بورس کالای ایران در تاریخ ۳۰ اسفند ۱۴۰۰ و عملکرد مالی و جریان‌های نقدی آن برای سال مالی منتهی به تاریخ مزبور، از تمام جنبه‌های با اهمیت، طبق استاندارد‌های حسابداری مطلوب است.

همچنین مجمع عمومی عادی سالیانه بورس کالای ایران، با تقسیم ۱۵۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کرد. در مجمع عمومی عادی بورس کالای ایران، موسسه حسابرسی آزموده کاران نیز به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و بازرس علی البدل موسسه حسابرسی ایران مشهود و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی کثیرالانتشار انتخاب شدند.

در مجمع فوق العاده صاحبان سهام نیز افزایش ۱۰۰ درصدی سرمایه شرکت از ۲۵۰ میلیارد تومان به ۵۰۰ میلیارد تومان به تصویب صاحبان سهام رسید. بدین ترتیب ۱۹۷ میلیارد تومان از مبلغ افزایش سرمایه از محل سود انباشته و ۵۳ میلیارد تومان آن از محل سایر اندوخته‌ها خواهد بود.

سهامداران همچنین در فرآیند انتخابات و رای گیری فولاد مبارکه، کارگزاری سی ولکس، فولاد خوزستان، ذوب آهن، کارگزاری بانک کشاورزی، تامین سرمایه تمدن و تاپیکو را به عنوان اعضای جدید هیات مدیره انتخاب کردند.

منبع: بورس کالای ایران

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده