تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۱:۱۶
کد خبر: ۲۱۷۰۲۴
‌می‌متالز - مدیرعامل «بنگاه ممتاز اقتصادی سال ۱۳۹۹ به انتخاب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» در نشست با فعالان بازار سرمایه و کارشناسان بورس، با اشاره به چالش تامین مواد اولیه برای صنایع فولادی از ثبت رکورد در زمینه تامین کنسانتره، که از آن با عنوان «جنگ تامین کنسانتره» یاد می‌کرد، خبر داد و افزود: در اسفند ماه پارسال و نیز سه ماه نخست سال جاری رکورد تامین این ماده اولیه حیاتی در فولاد خراسان شکسته شد که موفقیت قابل توجهی در مقایسه با سال‌های گذشته به حساب می‌آید.

به گزارش می‌متالز، کسری غفوری با بیان این که این شرکت با تولید بیش از ۲۲۰ هزار تن گنله در سه ماه نخست امسال، ۳۳ درصد رشد را به ثبت رسانده افزود: در این زمینه موفق شدیم در اردیبهشت ماه ۸ و در خردادماه ۳ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، رشد ایجاد کنیم.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان همچنین از رکورد شکنی‌های تولید فولاد خام در فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ خبر داد و افزود: تداوم رشد تولید در حالی محقق شده که چالش‌ها نسبت به گذشته کاهش محسوسی نداشته و پیامد توان، تعهد و هماهنگی قابل توجهی که در شرکت وجود دارد، کسب این موفقیت‌ها بوده است. به گفته وی رشد ۱۰ درصدی اردیبهشت ماه و ۶ درصدی خردادماه در تولید آهن اسفنجی، می‌تواند در صورت عدم انقطاع در تامین گاز رشد قابل توجهی در این بخش از زنجیره تولید رقم بزند.

عناوین برگزیده