تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۳
کد خبر: ۲۱۷۰۸۲
مدیرعامل شرکت چادرملو در مجمع عمومی سالانه خبر داد؛
‌می‌متالز - مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از برنامه ریزی این شرکت برای افزایش سرمایه این شرکت تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش می‌متالز، ناصر تقی زاده در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که با حضور بیش از ۸۵ درصد از سهامداران برگزار شد، گفت: در سال ۹۹، افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۴۴ هزار میلیاردریال به مبلغ, ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ثبت شد.
وی ادامه داد: گزارش توجیهی افزایش سرمایه این شرکت تا مبلغ یاد شده، تهیه و برای، اظهارنظر و تأیید بازرس قانونی شرکت مذکور ارسال شده است.
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به عمده‌ترین اقدامات سال گذشته این شرکت گفت: افتتاح رسمی نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۱۰ مگاوات، افتتاح خط سوم انتقال آب خلیج فارس به مجتمع صنعتی اردکان و نیز، تجهیز و بهره برداری از پهنه معدنی آنومالی D۱۹، از جمله این فعالیت‌ها بود.
وی افزود: راه اندازی فاز ۱ پروژه هات‌شارژ فولادسازی، استفاده مناسب و بهینه مصارف انرژی، اجرای ۷۷ پروژه تحقیقاتی و پژوهشی در بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، اجرای طرح‌های توسعه‌ای مختلف در تکمیل زنجیره ارزش افزوده این صنعت و نیز طرح‌های زیرساختی، بخش دیگری از طرح‌های انجام شده است.

صرفه جویی ۱۹ میلیون یورویی ناشی از بومی سازی

تقی زاده با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیت ساخت داخلِ لوازم، تجهیزات و قطعات یدکیِ مصرفی تصریح کرد: تا پایان سال ۹۹، بیش از ۲۸ هزار قلم قطعات و لوازم یدکی، از منابعِ داخلی تأمین و جایگزینِ قطعاتِ خارجی شده است.
وی ادامه داد: طی سال گذشته با بومی سازی قطعات، ۱۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی حاصل شد که در مقایسه با رقم صرفه جویی شده سال ۹۸ (۱۱ میلیون و ۶۰۸ هزار یورو)، حدود ۷ میلیون و ۳۹۲ هزاریورو افزایش یافت.

افزایش ۱۶۸ درصدی رشد درآمد

مدیر عامل چادرملو با اشاره به میزان تولیدات این مجتمع در سال ۹۹ گفت: طی سال گذشته، ۱۱ میلیون و ۴۶۸ هزار تن کنسانتره سنگ آهـن، ۳۳۹ هزارتن انواع سنگ آهن دانه بندی، ۳ میلیون و ۷۳۱ هزار تن گند و یک میلیون و ۶۰۳ هزار تن آهن اسفنجی و نیز یک میلیون و ۲۶ هزار تن شمش فولادی تولید شد.
وی ادامه داد: این میزان تولید، منجر به درآمدزایی حدود ۲۸۱ هزارو ۵۱۴ میلیارد ریالی شرکت شده که نسبت به سال ۹۸ از ۱۶۸ درصد رشد برخوردار بوده است.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده