تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۵
کد خبر: ۲۱۷۰۹۰
مطالبه دانشجویان زنجانی؛
‌می‌متالز - مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: درخواست جنبش دانشجویی زنجان، خواستار ورود دادستان استان به مسئله واگذاری معادن ورود کرده و اجازه این واگذاری غیرشفاف را ندهد.

به گزارش می‌متالز، سیدمصطفی آل‌یاسین در رابطه با واگذاری‌های جدید معادن از سوی دولت، اظهار کرد: اخیراً دولت واگذاری معادن را پیگیری می‌کند و طبق خبر‌های شنیده شده، قرار است حدود ۳۰ درصد (۶۰۰۰) معادن کشور را بدون برگزاری مزایده واگذار کنند که این اقدام دولت در واقع معدن‌پاشی است و سئوال مهم ما این است که چرا این واگذاری‌ها در روز‌های پایانی دولت در حال انجام است.

وی با اشاره به تجربه خصوصی‌سازی سال‌های آخر دولت دهم، افزود: تجربه آن دوره ثابت کرد، این واگذاری‌ها و اقدامات دقیقه ۹۰، عاقبت خوشی نداشته است؛ ولی متاسفانه هنوز در روز‌های پایانی دولت دوازدهم شاهد این اتفاق هستیم.

این مسوول با بیان اینکه واگذاری برخی پهنه‌های معدنی در زنجان نیز در فهرست معادن واگذاری وجود دارد، تصریح کرد: درخواست اول بسیج دانشجویی زنجان این است که چرا معدن‌پاشی‌های بی‌ضابطه انجام می‌شود و چرا این اقدام دولت غیرشفاف است؟

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان گفت: از مسوولان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مدیران استانی مطالبه داریم که روند واگذاری، قیمت‌گذاری، افراد متقاضی و استعلام صلاحیت این افراد را شفاف بیان کنند تا تجربه تلخ گذشته تکرار نشود.

آل‌یاسین با بیان اینکه درخواست اصلی جنبش دانشجویی زنجان این است که دادستان زنجان به بحث واگذاری معادن ورود کند و اجازه این واگذاری غیرشفاف را ندهد و اگر قرار است واگذاری انجام شود باید تحت نظارت کامل دستگاه‌های نظارتی و به صورت کاملاً شفاف انجام شود، خاطرنشان کرد: این شکل از واگذاری‌ها پایان خوشی نداشته و قاطعانه می‌خواهیم که دستگاه‌های نظارتی و قضایی استان، اجازه معدن پاشی را ندهند.

منبع: ایسنا

عناوین برگزیده