تاریخ: ۱۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۹:۱۷
کد خبر: ۲۱۷۲۲۲
گزارش جامع و کامل از مجمع فاسمین:
‌می‌متالز - مجمع فاسمین روز گذشته برگزار شد و در این مجمع به علاوه بر تایید صورت‌های مالی به سئوالات سهامداران پاسخ داده شد. درباره پیش بینی فروش شرکت در سال ۱۴۰۰ گفته شد که حدود ۴۰ هزار تن می‌باشد.

به گزارش می‌متالز، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت کالسیمین با حضور سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

صبری مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ به صورت زیر ارائه دادند:


جایگاه شرکت کالسیمین در صنعت روی ایران:


شرکت کالسیمین به تنهایی ۳۱.۴۲۴ تن شمش روی کشور را در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ تولید نموده است.

محصولات شرکت کالسیمین شامل شمش روی، کنسانتره سرب و کنسانتره روی خام می‌باشد.

شرکت کالسیمین با دارا بودن واحد‌های فرآوری تغلیظ، کارخانه روی و واحد BZS به عنوان بزرگترین و کاملترین مجموعه تولیدی در زمینه سرب و روی در کشور می‌باشد که توانایی خوارک دهی با انواع خوراک اکسیده و مخلوط اکسیده –سولفوره را دارد.

عملکرد عملیاتی شرکت در بخش تولید:

فاسمین چقدر سود توزیع کرد؟ / معدن زر متال ترکیه چه زمانی به بهره برداری می‌رسد؟

 

سهم تولید شمش کارخانجات زیر مجموعه شرکت در کارخانه روی زنجان ۱۱.۴۵ و در کارخانه دندی ۸۸.۵۵ درصد می‌باشد. شمش روی در سال ۱۳۹۹ به میزان ۹.۸ درصد رشد داشته است.

در بخش تولید محتوی روی کنسانتره هدروکسید (BZS) عملکرد شرکت ۱۲۷.۵ درصد رشد داشته است.

سهم وزنی کنسانتره سولفوره و اکسیده از مقدار کل کنسانتره روی تولیدی در سال ۱۳۹۹، ۹ درصد کنسانتره روی سولفوره و ۹۱ درصد کنسانتره اکسیده بوده است.

فاسمین چقدر سود توزیع کرد؟ / معدن زر متال ترکیه چه زمانی به بهره برداری می‌رسد؟میانگین ماهانه تولید کنسانتره روی کارخانه تغلیظ نسبت به سال گذشته ۱۳.۱ درصد رشد داشته است.

در تولید کنسانتره سرب شرکت افت ۹ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. علت این موضوع عدم تامین خاک پر سرب بوده است.

فاسمین چقدر سود توزیع کرد؟ / معدن زر متال ترکیه چه زمانی به بهره برداری می‌رسد؟


درصد خلوص محصولات شرکت بالای ۹۹.۹۵ بوده است.

در بخش فروش مقداری نیز عملکرد شرکت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ افزایشی بوده است.


در بخش فروش ریال شرکت موفق به ثبت فروش ۱۶.۸۳۴ میلیارد ریال شده که این مبلغ حاصل افزایش در فروش مقداری و افزایش در نرخ فروش محصولات شرکت بوده است.


در سال ۱۳۹۹ به میزان ۲.۱۱۳ تن خاک خشک پر عیار با عیار حدود ۳۰ درصد، ۲.۴۱۰ تن خاک متوسط عیار با عیار ۲۰ درصد و ۱۵.۰۵۷ تن خاک کم عیار با عیار ۱۰.۶ درصد و ۹.۴۰۰ تن خاک سولفوره با عیار روی ۳۵ درصد در قالب سهمیه انگوران برای شرکت جذب شده است.

خاک‌های دریافتی شرکت شامل خاک‌های سهمیه‌ای حدود ۲۸.۹۸۶ تن، خاک تعهدی ۳۳.۲۷۰ تن و خاک‌های خریداری شده ۱۳۵.۳۷۲ تن بوده است.

عملکرد عملیاتی شرکت:

فاسمین چقدر سود توزیع کرد؟ / معدن زر متال ترکیه چه زمانی به بهره برداری می‌رسد؟


شرکت در سال ۱۳۹۹ در سود خالص افزایشی ۱۵۶ درصدی داشته و به سود خالص ۱۲.۰۵۵ میلیارد ریال دست یافته است.

پروژه‌های توسعه‌ای شرکت:


راه اندازی پروژه SO.
افزایش ظرفیت کارخانه BZS دندی.
افزایش ظرفیت مستقل تولید کنسانتره BZS در کارخانه دندی؛
ساخت و راه اندازی مخزن ۳۰۰ تنی اسید سولفوریک.
افزایش ظرفیت فیلتراسون کارخانه روی دندی.
نصب بولیر ۵ تنی در کارخانه زنجان.

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده موسسه حسابرسی بهمند قرائت گردید و مواردی که دارای ابهام بود از جانب هیأت رئیسه مجمع تشریح گردید:


در خصوص بند ۵ در رابطه با معدن شابیک آسارجیک عنوان شد: بند سنواتی بوده و تکلیف شده نسبت به حل و فصل معدن اقدامات لازم صورت گیرد.

در خصوص بند ۶ در رابطه با شرکت زرمتال معدنچلیک عنوان شد: با انعقاد قرارداد با یک حسابرس ترکیه‌ای اطلاعات مور نیاز حسابرس تامین خواهد شد.

در خصوص بند ۷ در رابطه با مالکیت شرکت بندرعباس عنوان شد: تکلیف لازم در مجمع شرکت مربوطه صورت گرفته است.

سوالات مطرح شده در مجمع:


در خصوص پیش بینی تولید ۴۰ هزار تن برای سال ۱۴۰۰ محقق می‌شود؟ برنامه ریزی شرکت در سه ماهه اول سال این پیش بینی را محقق کرده است.

معدن زر متال ترکیه چه زمانی به بهره برداری می‌رسد؟ اقدامات اولیه انجام شده و حقوق دولتی پرداخت شده است. ترکیب خاک این معدن سولفوره می‌باشد. شرکت برنامه دارد در این معدن واحد فلوتاسیون احداث و خاک را تبدیل به کنسانتره کند. پیگیری در این خصوص ادامه دارد.

سود زیر مجموعه‌ها در چه سالی در حساب‌های شرکت منظور می‌شود؟ سود شرکت‌های زیر مجموعه در تلفیق و در دوره جاری منظور شده است.

پیش بینی فروش شرکت برای سال ۱۴۰۰ چه مقدار می‌باشد؟ حدود ۴۰ هزار تن.

در انتها به ازای هر سهم ۱.۰۰۰ ریال سود تقسیم گردید، موسسه حسابرسی بهمند به عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسی هشیار بهمند به عنوان بازرس علی البدل انتخاب گردید.

منبع: نبض بورس

عناوین برگزیده