تاریخ: ۱۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۲۸
کد خبر: ۲۱۷۲۴۰
‌می‌متالز - امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، با حضور در کارخانه کک سازی طبس، از این واحد صنعتی که با ظرفیت تولید سالیانه ۴۵۰ هزار تن کک متالورژی فعال است، بازدید کرد.

به گزارش می‌متالز، نادری با اشاره به موقعیت مناسب شرکت کک که در جوار بزرگترین معادن زغال سنگ خاورمیانه قرار دارد، بر لزوم تامین خوراک از این معادن و شناسایی ظرفیت‌ها و معادنی که قابلیت تامین بهترین خوراک را دارند، تاکید کرد.

مدیرعامل هلدینگ «ومعادن» در جلسه با مدیران هلدینگ فلات ایرانیان و مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت کک، جهت افزایش تولید خواستار راه اندازی ۴ باتری باقیمانده از مجموع ۶ باتری در این مجتمع صنعتی شد.

همچنین با توجه به نیاز ذوب آهن اصفهان به کک متالورژی، وی خواستار تعامل بیشتر با این واحد بزرگ صنعتی و تولید محصول با کیفیت مدنظر ذوب آهن اصفهان، به عنوان بزرگترین مصرف کننده کک متالورژی در داخل کشور، شد.

نادری در ادامه از خط تولید کارخانه بازدید و از مدیران و کارگران شرکت که در شرایط سخت تحریم در جهت افزایش و رونق تولید تلاش می‌کنند، تشکر و قدردانی نمود.

یادآوری می‌شود کارخانه کک سازی طبس تنها کارخانه کک سازی به روش بازیافت حرارت در ایران است که می‌تواند سالانه با تولید کک در سایز‌های مختلف، نیاز کارخانجات فولاد سازی، فروسیلیس و ریخته گری را تامین نماید.

منبع: پایگاه خبری - تحلیلی ایراسین

عناوین برگزیده