تاریخ: ۱۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۵۷
کد خبر: ۲۱۷۳۰۸
‌می‌متالز - از ۱۵ تیر ماه امسال ثبت نام دریافت وام قرض‌الحسنه ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان برای مهندسان آغاز شده است. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟

به گزارش می‌متالز، آن طور که تاکنون نهاد‌های دولتی از جمله وزارت کار تایید کرده‌اند در دوره کرونا تنها هفت درصد متقاضیان دارای شرایط وام کرونا این وام را دریافت کرده‌اند. مهمترین علت هم بوروکراسی‌های اداری و بالا بودن نرخ سود آن‌ها بوده است.

با این حال وام‌های قرض‌الحسنه به دلیل نداشتن سود معمولا بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. این بار گروه مهندسان هستند که مشمول وام قرض‌الحسنه شده‌اند.

از ۱۵ تیر ماه امسال ثبت نام دریافت وام قرض‌الحسنه ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان برای مهندسان آغاز شده است. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟

این وام فعلا برای اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران است و دیگر اعضا مشمول این وام نمی‌شوند.

اگر افراد بدهی به سازمان نظام مهندسی داشته باشند، مانند بدهی حق عضویت و …، نمی‌توانند از این وام استفاده کنند.

همچنین اولویت دریافت وام نظام مهندسی با افرادی است که تاکنون آن را دریافت نکرده‌اند. اما اگر برخی از اعضای این سازمان در سال‌های قبل -سال ۹۷ و قبل از آن – از تسهیلات استفاده کرده‌اند، می‌توانند جهت دریافت ما به التفاوت تسهیلات قبلی تا سقف تسهیلات جدید ثبت نام کنند و این وام شامل این افراد هم می‌شود.

مبلغ وام نظام مهندسی تهران بین ۱۰ تا ۶۰ میلیون تومان است. مبغ وام برای مهندسان پایه یک و ارشد ۶۰ میلیون تومان، مهندسان پایه ۲، ۴۰ میلیون تومان، مهندسان پایه ۳، ۳۰ میلیون تومان و مبلغ وام برای اعضای فاقد پروانه اشتغال به کار مهندسی ۱۰ میلیون تومان است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده