تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۵۲
کد خبر: ۲۱۷۵۸۵
سفیر ایران در روسیه در حاشیه نخستین نمایشگاه تخصصی اوراسیا در تهران تاکید کرد:
‌می‌متالز - سفیر ایران در روسیه در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی اوراسیا در تهران، برگزاری این نمایشگاه به میزبانی ایران را حائز اهمیت دانست و بر پیشبرد اهداف تجاری با کشور‌های اتحادیه اقتصادی اوراسیا با همسویی دستگاه‌های سیاست خارجی و سازمان‌های متولی تجارت تاکید کرد.

به گزارش می‌متالز، کاظم جلالی با اشاره به شرایط حاکم بر ایران و دیگر کشور‌ها به دلیل محدودیت‌های کرونایی اظهار داشت: هماهنگی و برگزاری چنین رویدادی با وجود محدودیت‌های موجود در رفت و آمد مسئولان و تجار، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کار ارزشمندی بود که توسط سازمان توسعه تجارت ایران به نحو مطلوب برنامه‌ریزی و انجام شد.
وی افزود: واردات کشور پرجمعیت روسیه شامل اقلامی است که بسیاری از آن‌ها در داخل ایران تولید می‌شود و فرصت صادرات به این کشور برای تجار ایرانی وجود دارد.
جلالی ادامه داد: از این رو، تقویت همسویی در دستگاه‌های سیاست خارجی با سازمان توسعه تجارت ایران و همچنین فعالیت موثر و ساختارمند رایزنان بازرگانی، منتج به رشد صادرات و تجارت خارجی خواهد شد.
سفیر کشورمان در روسیه ضمن با اهمیت برشمردن نقش رایزنان بازرگانی در توسعه تجارت و افزایش صادرات کشور بیان داشت: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان متولی تجارت خارجی کشور به بهترین نحو می‌تواند فعالیت رایزنانان بازرگانی را در راستای کمک به تجار و افزایش تجارت با کشور‌های هدف، ساماندهی و ساختارمند کند.
جلالی با تاکید بر تغییر نگاه کلان در کشور به مقوله تجارت خارجی، صادرات و اعزام رایزنان بازرگانی گفت: سازمان‌های تخصصی همچون سازمان توسعه تجارت ایران نباید در اعزام رایزنان بازرگانی و نیرو به کشور‌های هدف در راستای توسعه تجارت و صادرات دچار محدودیت باشند.
وی در پایان با اشاره به بازدید از غرفه‌های نخستین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا اظهار امیدواری کرد که بخش خصوصی و تجار از فرصت برگزاری چنین رویداد‌هایی در راستای توسعه تعاملات تجاری و رشد صادرات کشور بهره لازم را ببرند.
گفتنی است، اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران، روز جمعه ۱۸تیرماه ۱۴۰۰، در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی آغاز به کار کرد و تا روز دوشنبه ۲۱ تیرماه، ادامه دارد.
خاطرنشان میسازد، در این نمایشگاه، نشست‌های تخصصی رو در رو بین تجار و فعالان اقتصادی روسیه، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان برگزار می‌شود و تجار و بازرگانان می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده