تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۰۶
کد خبر: ۲۱۷۵۹۴
‌می‌متالز - رئیس سازمان صمت آذربایجان غربی با اشاره با راه‌اندازی ۳۳۴ واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲۱ هزار و ۶۲ میلیارد ریال از ابتدای امسال در این استان، میزان اشتغالزایی این طرح‌ها را ۶ هزار و ۲۳۶ هزار نفر عنوان کرد.

به گزارش می‌متالز، غلامرضا بابایی در حاشیه بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور از واحد‌های صنعتی ارومیه اظهار کرد: برای راه‌اندازی واحد‌های تولیدی و توسعه بخش صنعت این استان از ابتدای سال جاری ۲۱ هزار و ۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شد.
رئیس سازمان صمت آذربایجان غربی افزود: این میزان سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی۳۳۴ واحد تولیدی و صنعتی انجام شده است. پیش‌بینی می‌شود با وارد شدن این واحد‌های تولیدی صنعتی به مدار تولید برای ۶ هزار و ۲۳۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.
بابایی تصریح کرد: همچنین طی ۲ ماهه نخست امسال ۲۸ فقره پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه برای واحد‌های صنعتی در استان صادر شده است. برای راه‌اندازی و بهره‌برداری از این واحد‌ها نیز بیش از یک هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری بعمل آمده است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۴۱ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۷۴ هزار و ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۵۸ هزار و ۲۶۵ نفر در آرذبایجان‌غربی مشغول به فعالیت می‌باشند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی خاطر نشان کرد: ۳۰۹ طرح صنعتی نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۳ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال در دست اجرا می‌باشد که با راه اندازی این واحد‌ها زمینه اشتغال برای ۸ هزار و ۳۳۸ نفر فراهم خواهد شد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده