تاریخ: ۱۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۱۷
کد خبر: ۲۱۷۶۰۲
‌می‌متالز - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات دیدار و بر تقویت همکاری‌های دو جانبه تاکید کردند.

به گزارش می‌متالز، رضا نقی پور اصل با همراهی جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران صحا با حضور در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران آن سازمان دیدار و گفتگو کرد.

نقی پور اصل در این نشست که به منظورتنظیم و همچنین بررسی راه‌های عملیاتی نمودن تفاهم نامه همکاری وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور برگزار شد، با اشاره به سوابق همکاری این صندوق با وزارت ICT گفت: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته همواره در حمایت از طرح‌های حوزه ICT پیشگام بوده و در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۷۹۰ میلیارد ریال از منابع خود را به حمایت از طرح‌های این حوزه اختصاص داده و به نوعی بار بزرگی را در دوسال گذشته از دوش این وزارتخانه برداشته است.

مدیرعامل صحا افزود: با توجه به گسترش فعالیت‌های صندوق از الکترونیک به صنایع پیشرفته پیشنهاد دادیم وزرای محترم عضو مجمع عمومی عنایت بیشتری به این صندوق داشته باشند تا بتوانیم با استفاده ازهمه ظرفیت‌ها گام‌های مهمی را توسعه صنایع پیشرفته و اقتصاد دانش بنیان کشور برداریم.

رئیس هیات مدیره صحا خاطر نشان کرد: به دلیل استقبال شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف ICT از خدمات صندوق حمایت از صنایع پیشرفته که بیشترین منابع از صندوق را به خود اختصاص داده اند و همچنین عضویت این وزارتخانه در مجمع عمومی صحا پیشنهاد کردیم تا تفاهم نامه همکاری بین این وزارتخانه و صندوق در حضور مقام عالی وزارت صمت امضا شود تا بتوانیم با استفاده از منابع تلفیقی، شرکت‌های بیشتری را مورد حمایت خود قرار دهیم.

امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری و اطلاعات کشور نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به نقی پور اصل و هیات همراه، ورود صحا به حمایت از طرح‌های حوزه وزارت ICT را اتفاقی مهم تلقی کرد و گفت: صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در سنوات اخیر به خوبی نشان داده است که توان و ظرفیت لازم را جهت همکاری با این وزارتخانه و همچنین حمایت از طرح‌های این حوزه را دارد، لذا از هر اقدامی که به گسترش این همکاری منجر شود استقبال می‌کنیم.

ناظمی افزود: با توجه تفکر توسعه‌ای که در حوزه ICT داریم و همچنین مشکل کمبود نیروی انسانی برای ارزیابی طرح‌های این حوزه، همکاری با صندوق حمایت از صنایع پیشرفته می‌تواند برای ما بسیار راهگشا باشد.

در ادامه این نشست طرفین به بررسی جزئیات نحوه تعامل و همکاری با یکدیگر پرداخته و مقرر گردید این تفاهم نامه همکاری بعد از تهیه و تنظیم در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس مجمع عمومی صحا به امضای طرفین برسد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده