تاریخ: ۱۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۴۰
کد خبر: ۲۱۷۶۳۵
‌می‌متالز - وزارت بازرگانی آمریکا از اضافه‌شدن نام ۳۴ شرکت و نهاد به فهرست سیاه این وزارتخانه در ارتباط با ایران، روسیه و چین خبر داد.

به گزارش می‌متالز، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نام ۳۴ شرکت و نهاد را در ارتباط با ایران، روسیه و چین به فهرست سیاه همکاری‌های اقتصادی این وزارتخانه اضافه کرده است.

بر اساس این بیانیه، وزارت بازرگانی آمریکا نام ۱۴ شرکت چینی را به‌بهانه آنچه «نقض حقوق بشر در استان سین‌کیانگ» خوانده شده است، در فهرست سیاه خود گنجانده است، علاوه بر این، نام ۶ شرکت چینی نیز به‌اتهام تلاش برای انتقال فناوری‌های آمریکایی به چین برای استفاده در صنایع نظامی در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا قرار گرفته است.

در این میان، ۸ شرکت و نهاد نیز به‌اتهام «تسهیل صادرات اقلام آمریکایی به ایران خلاف اداره صادرات آمریکا یا فروش این اقلام به شرکت‌هایی که در فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی [اوفک]وابسته به وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارند» در فهرست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا جای گرفته‌اند و نام ۶ شرکت نیز به‌اتهام فروش قطعات الکترونیکی که می‌تواند در «پیشبرد برنامه‌های نظامی روسیه» به‌کار رود، به این فهرست اضافه شده است.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که این ۳۴ شرکت و نهاد در فعالیت‌ها تهدیدکننده سیاست خارجی، امنیت ملی و ارزش‌های آمریکا نقش دارند و یا احتمال ایفای نقش آن‌ها در چنین فعالیت‌هایی در آینده وجود دارد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده