تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۶
کد خبر: ۲۱۷۸۶۷
انجمن جهانی فولاد گزارش داد:
‌می‌متالز - انجمن جهانی فولاد ایران را دهمین کشور فولادساز و دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد.

به گزارش می‌متالز، به نقل از انجمن جهانی فولاد WSA ایران با تولید ۲۹ میلیون تن فولاد خام طی سال ۲۰۲۰ میلادی توانست در رتبه دهمین فولادساز برتر جهان قرار گیرد. مجموع تولید جهانی این محصول طی سال گذشته میلادی یک میلیارد و ۸۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن اعلام شده است. چین با تولیدیک میلیارد و ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برترین فولادساز جهان شد. هند و ژاپن نیز به ترتیب با تولید ۱۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن و ۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن فولادخام در رتبه‌های دوم و سوم جهان ایستادند.

همچنین طی سال ۲۰۲۰ میلادی، ایمیدرو (با احتساب شرکت‌های زیرمجموعه و تابعه) با تولید ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام توانست عنوان هجدهمین شرکت برتر فولادساز جهان را به خود اختصاص دهد. این در حالی است که گروه بائو چین China Baowu Group با تولید ۱۱۵ میلیون و ۲۹۰ هزار تن برترین شرکت فولادساز جهان در سال گذشته میلادی به ثبت رسید. آرسلور میتال ArcelorMittal با تولید ۷۸ میلیون و ۴۶۰ هزار تن وشرکت HBIS Group نیز با تولید ۴۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تن فولاد خام به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جهان جای گرفتند.

ایران همچنان دومین تولیدکننده آهن اسفنجی جهان/برترین تولیدکننده خاورمیانه

ایران توانست طی سال ۲۰۲۰ میلادی با تولید ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن آهن اسفنجی همچنان عنوان برترین تولیدکننده آهن اسفنجی خاورمیانه و دومین تولیدکننده جهان را به خود اختصاص دهد. میزان تولید سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تن به ثبت رسید.
طی مدت یاد شده، مجموع تولید جهانی آهن اسفنجی ۱۰۶ میلیون تن به ثبت رسید. هند نیز با تولید ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این محصول کماکان در صدر تولید آهن اسفنجی جهان ایستاد.

منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده