تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۱۷۹۰۹
‌می‌متالز - وزیر راه و شهرسازی از تامین ۵۵ درصد قیمت واحد‌های طرح ملی مسکن با وام بانکی خبر داد.

به گزارش می‌متالز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح و بهره‌برداری ۵۱ هزار واحد مسکن مهر و طرح ملی مسکن، با تاکید بر نقش حمایتی دولت از اقشار ضعیف برای خانه‌دار شدن آن‌ها و ایجاد سیاست جریان مستمر تولید مسکن در کشور، اظهار کرد: به منظور اعتماد سازی در بین اقشار مختلف جامعه و خانه‌دار شدن مردم در موعد مقرر وزارت راه و شهرسازی سه کار مهم را در دستور کار قرار داد که نخستین آن اصلاح ضوابط و آیین‌نامه‌ها در شورای عالی شهرسازی و معماری و فراهم کردن سیاست تسهیل گری بود.

وی با اشاره به اینکه مشکل بعدی در سر راه تولید مستمر مسکن، اراضی حریم شهر‌ها بود که تحویل وزارت راه و شهرسازی نشده بود، افزود: با تلاش‌های وزارت راه و شهرسازی اراضی حریم شهر‌ها از سایر دستگاه‌ها پس گرفته شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم شناسایی جامعه هدف متقاضیان مسکن را از دیگر اقدامات مهم دولت برشمرد و توضیح داد: بعد از شناسایی متقاضیان موثر، ثبت‌نام گسترده از متقاضیان مسکن انجام شد و در طرح اقدام ملی مسکن در پنج مرحله بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ثبت نام کردند.

وی یادآور شد: از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری که در مراحل مختلف طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند ۵۳۰ هزار واجد شرایط دریافت مسکن شناسایی شدند که ۲۰۰ هزار نفر نیز نزد بانک واریز انجام داده اند.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات مهم دولت و وزارت راه و شهرسازی افزایش قدرت خرید متقاضیان با دریافت مجوز از شورای پول و اعتبار بود که بر اساس آن نسبت وام به قیمت تمام شده مسکن ملی افزایش یافت. تا سال گذشته ۲۰ درصد قیمت مسکن ملی وام به متقاضیان داده می‌شد که با مصوبه شورای پول و اعتیار هم‌اکنون ۵۵ درصد قیمت مسکن وام ارایه می‌شود تا دستیابی جامعه هدف به مسکن سهل‌تر شود.

اسلامی ضمن تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی بر اساس تعهد خود واحد‌های مسکونی مهر را تا پایان دولت دوازدهم تحویل خواهد داد، افزود: امروز ۵۱ هزار واحد مسکونی افتتاح شده که ۲۲ هزار واحد آن واحد‌های مسکونی مهر است.

وی یادآور شد: دولت تدبیر وامید در تکمیل واحد‌های باقیمانده مسکن مهر، اشکالات واحد‌های تحویل شده در دولت قبل را اصلاح کرد. در این خصوص محوطه‌سازی، خدمات روبنایی واحد‌های تحویل شده تکمیل شد و با تکمیل واحد‌های مسکن مهر و تحویل آن به مردم، مسکن مهر به دولت سیزدهم محول نخواهد شد.

اسلامی تاکید کرد: از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، ۷۰۰ هزار واحد در دولت دهم و یک میلیون و ۳۶۰ هزار واحد در دولت تدبیر وامید تمام شد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه ۳۷۰ هزار واحد تحت عنوان بافت فرسوده، نوسازی شده است، گفت: در هشت سال گذشته نوسازی بافت فرسوده در تهران ۴۰ درصد و در کل کشور ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ۹۰۰ پروژه در محلات هدف آغاز شده که ۵۰۰ پروژه بهسازی شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده