تاریخ: ۲۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۴۳
کد خبر: ۲۱۷۹۵۶
‌می‌متالز - قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افت بهای جهانی طلا و نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت نیم سکه به رقم پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش می‌متالز، قیمت جهانی طلا امروز دوشنبه با توجه به افزایش ارزش دلار و رشد شاخص‌های سهام در آمریکا کاهش نسبی داشت و به ۱۸۰۶ دلار در هر اونس رسید.

براساس گزارش ایسنا، به گفته مارگارت یانگ، استراتژیست شرکت دیلی فارکس، ممکن است تقاضا برای دارایی امن و پوشش ریسک در برابر نوسانات بازار کمتر شود. با این حال به نظر می‌رسد روند کوتاه مدت طلا به سمت صعود مایل باشد و اولین سطح مقاومتی طلا در ۱۸۱۵ دلار و اولین سطح حمایتی در حدود ۱۷۹۰ دلار دیده می‌شود.

بازار‌های سهام آسیایی پس از این که وال استریت ژورنال روز جمعه در سطح بالاتری بسته شد، روز دوشنبه صعودی شدند و شاخص دلار در برابر ارز‌های رقیب ۰.۱ درصد رشد کرد.

نگرانی‌ها نسبت به کرونای دلتا که بسیار مسریتر است و ممکن است روند احیای اقتصاد جهانی را مختل کند روند کاهش قیمت طلا را محدود کرد.

چین روز جمعه تصمیم گرفت اقتصادش را یک تریلیون یوان (۱۵۴ میلیارد دلار) تقویت کند که نشان دهنده مسیر ناهموار احیا است.

فعالان بازار منتظر انتشار آمار اقتصادی آمریکا شامل شاخص قیمت مصرف کننده در روز سه شنبه و همچنین اظهارات روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در برابر کنگره هستند تا روند سیاست پولی بانک مرکزی در ماه‌ها و سال‌های آینده را بررسی کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تغییر لحن بانک مرکزی در ژوئن باعث شد طلا با بزرگترین کاهش قیمت ماهانه از سال ۲۰۱۶ به این طرف روبرو شود.

نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را کمتر می‌کند.

بر اساس گزارش، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۱ تیر تا ساعت ۱۹، نسبت به دیروز کاهش یافت و ۲۴ هزار و ۹۸۲ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۴ هزار و ۶۳۲ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۴ هزار و ۱۴۴ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز، نسبت به دیروز افزایش یافت و به رقم ۲۹ هزار و ۴۸۳ تومان رسید.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۹۸۷ تومان تعیین شد.

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۹ هزار و ۲۹۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۸ هزار و ۷۱۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۶۱ هزار و ۲۱۷ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، پنج میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط