تاریخ: ۲۲ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۱
کد خبر: ۲۱۸۰۹۰
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ناچیز ۴۱۴ واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۷ میلیارد و ۹۳۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۷۳۴ میلیارد تومان در بیش از ۸۶۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴۱۴ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۰۳ هزار و ۹۲۱ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و پتروشیمی جم شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری معدنی و صنعتی گل گهر، توسعه معادن و فلزات و پتروشیمی نوری با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸ هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان در ۵۰۴ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۹۴۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی بانک دی، پتروشیمی مارون و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، مدیریت انرژی تابان هور و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده