تاریخ: ۲۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۵۴
کد خبر: ۲۱۸۱۹۲
‌می‌متالز - بررسی‌های آماری نشان می‌دهد تعداد کاربران کیف پول‌های دیجیتال احتمالا تا پایان سال ۲۰۲۵ با رشد ۷۴ درصدی به ۴.۸ میلیارد کاربر خواهد رسید. تا آن زمان از هر دو نفر، یک نفر از خدمات مربوط به کیف دیجیتال استفاده خواهند کرد. در این بین ظاهرا آسیای شرقی بیشترین میزان رشد را تجربه می‌کند.

به گزارش می‌متالز، طبق گزارش جدیدی از شرکت خدمات مالی و آمریکایی بوکو، به نظر می‌رسد تعداد کیف پول‌های دیجیتالی که سالانه بیش از یک میلیون دلار معاملات انجام می‌دهند، بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ حدود ۲۷ درصد افزایش یابد. تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، ۲.۸ میلیارد کیف پول دیجیتال فعال بوده که این موضوع یک مزیت آشکار برای بازرگانان محسوب می‌شود، اما اکنون پیش‌بینی می‌شود که این رقم تقریبا ۷۴ درصد افزایش می‌یابد و در پایان سال ۲۰۲۵ به ۴.۸ میلیارد می‌رسد.

مناطق جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین، آفریقا و خاورمیانه بازار‌های اصلی رشد کیف پول‌های دیجیتال هستند. انتظار می‌رود که فقط در جنوب شرقی آسیا، استفاده از کیف پول دیجیتال بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۵، ۳۱۱ درصد رشد کند.

‌در همین حال، چین با ۱.۳۴ میلیارد کاربر در سال ۲۰۲۰ بزرگترین منطقه کیف پول دیجیتال در جهان است. برعکس، استفاده از کیف پول‌های دیجیتال در اروپای غربی و آمریکای شمالی کمتر دیده می‌شود.

 

منبع: روزنامه اینترنتی فراز

 

 

عناوین برگزیده