تاریخ: ۲۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۷
کد خبر: ۲۱۸۳۳۸
‌می‌متالز - با کاهش واردات نفت خام چین و به صدا در آمدن زنگ هشدار تقاضا، قیمت نفت کاهش یافت.

به گزارش می‌متالز، روز چهارشنبه با وجود نگرانی از تقاضای آینده، قیمت نفت کاهش یافت، داده‌ها نشان داد که واردات نفت خام چین در نیمه اول کاهش یافته است، اما هنوز هم با وجود نگرانی‌ها درباره تأمین همزمان با بهبود جهان ازشیوع ویروس کرونا، قیمت نفت نزدیک به بالاترین سطح قیمت یک هفته گذشته قرار دارد.

هر بشکه نفت خام برنت پس از افزایش ۱.۸ درصدی در روز سه شنبه، با افت ۸ سنت یا ۰.۱ درصدی در هر بشکه به ۷۶.۴۱ دلار کاهش یافت. وست تگزاس اینترمدیت با ۱۳ سنت یا ۰.۲ درصد افت در ۷۵.۱۲ دلار در هر بشکه، جهش ۱.۶ درصدی داشت. واردات نفت خام چین از ژانویه تا ژوئن ۳ درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یافت، این اولین کوچک شدگی از سال ۲۰۱۳ است، در حالی که کمبود سهمیه واردات، تعمیر و نگهداری پالایشگاه و افزایش قیمت‌های جهانی خرید را محدود کرده است.

گروه اوراسیا در یادداشتی گفت: واردات کاهش یافت در حالی که افزایش قیمت نفت خام، حاشیه سود پالایشگاه را از بین برد. اگر اوپک موافقت نکند که به زودی عرضه خود را افزایش دهد، احتمالاً قیمت‌های بالای نفت نیز منجر به تخریب تقاضا در بازار‌های نوظهور به خصوص هند خواهد شد. اختلاف نظر در مورد سیاست عرضه در اوپک پلاس منجر به پایان مذاکرات در مورد افزایش تولید بدون توافق در هفته گذشته شد. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد برداشت‌های جهانی از ذخیره سازی در سه ماهه سوم بیشترین رقم طی یک دهه گذشته است.

روز سه شنبه به گزارش دو منبع از بازار، با استناد به آمار‌های موسسه نفت آمریکا، ذخایر موجودی نفت و بنزین در ایالات متحده در هفته گذشته کاهش یافت. این منابع گفتند که ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۹ جولای ۴.۱ میلیون بشکه کاهش یافت که هشتمین سقوط پی در پی هفتگی آن‌ها خواهد بود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده