تاریخ: ۲۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۲۱
کد خبر: ۲۱۸۳۹۷
‌می‌متالز - قیمت محصول جدید ایران خودرو موسوم به "تارا" بیش از ۲۹۰.۴ میلیون تومان تعیین و دعوتنامه برای ۷ هزار متقاضی ارسال می‌شود.

به گزارش می‌متالز، شورای رقابت، قیمت نهایی محصول جدید ایران خودرو موسوم به تارا (دنده ایی) را ۲۹۰ میلیون و ۴۷۲ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین کرد.

بر همین اساس، دعوتنامه برای ۷ هزار متقاضی این محصول که قبلا" ثبت‌نام کرده بودند، صادر شده و قرار است پس از تکمیل، روند تحویل آغاز شود.

در پی پیش فروش دی سال گذشته تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک و با موعد تحویل تیر تا دی سال آینده، ۱۰ هزار متقاضی شامل ۷ و ۳ هزار دستی و اتوماتیک، خواهان این محصول شده اند.

براساس این گزارش، پیش از این با احتساب هزینه‌های جانبی مانند مالیات بر ارزش افزوده، بیمه، عوارض، قیمت محصول جدید ایران خودرو حدود ۲۸۹.۴ میلیون تومان گمانه زنی شده بود و این احتمال هم وجود داشت به ۳۰۰ تا ۳۲۰ میلیون تومان برسد.

به گفته فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو، تولید نوع دنده دستی تارا از بهمن سال گذشته با روزانه شش دستگاه آغاز و در پایان اسفند به روزانه ۶۰ دستگاه رسیده و در تیر سال جاری هم ضمن تولید نوع دنده اتوماتیک، ۵۰ هزار دستگاه از این محصول تولید و در مرحله نخست ۳۰۰ دستگاه صادر خواهد شد.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده