تاریخ: ۲۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۶
کد خبر: ۲۱۸۴۱۱
‌می‌متالز - صاحبان پالایشگاه خلیج لایمتری Limetree Bay در جزایر ویرجین ایالات متحده که زمانی بزرگترین پالایشگاه در نیمکره غربی زمین بود، اعلام ورشکستگی کردند.

به گزارش می‌متالز، صاحبان پالایشگاه خلیج لایمتری Limetree Bay در جزایر ویرجین ایالات متحده که زمانی بزرگترین پالایشگاه در نیمکره غربی زمین بود، روز دوشنبه اعلام ورشکستگی کردند.

اعلام ورشکستگی این پالایشگاه پس از آن رخ داد که وام دهندگان از تزریق پول نقد به پروژه تعمیرات این شرکت به دلیل تخلفات زیست محیطی، هزینه‌های اضافی و مشکلات قانونی، خودداری کردند.

تعمیرات اساسی این پالایشگاه در سنت کرویکس گرانترین اقدام در طی یک دهه اخیر برای افزایش ظرفیت تصفیه در این نیمکره بوده است.

سرمایه گذاران با هدف بهره گیری از موقعیت ناب این پالایشگاه در امتداد مسیر‌های حمل و نقل در دریای کارائیب، بیش از ۴ میلیارد دلار در این پروژه هزینه کردند.

این طرح پس از چندین بار تأخیر در ساخت و ساز و شیوع همه گیری کرونا و بیماری کووید_۱۹، که باعث کاهش تقاضا برای سوخت در سراسر جهان شد، با شکست مواجه شد.

این پالایشگاه که مجدداً در ماه فوریه راه اندازی شده بود، فقط پس از سه ماه فعالیت مجبور به تعطیلی شد. سازمان‌های محیط زیستی ایالات متحده پس از چندین آتش سوزی و انتشار گاز‌های آلاینده دستور تعطیلی آن را دادند.

جف رینکر، مدیر اجرایی پالایشگاه خلیج لایمتری، در بیانیه‌ای درباره اعلام ورشکستگی گفت: محدودیت‌های شدید مالی و نظارتی برای ما چاره‌ای باقی نگذاشته است که پس از بررسی دقیق همه گزینه ها، این مسیر را دنبال کنیم.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) در ماه مه، پس از آنکه گاز‌های منتشر شده توسط این پالایشگاه آب آشامیدنی این منطقه را آلوده کرد و موجب تعطیلی یک مدرسه و شکایت ساکنان از مشکلات تنفسی و انتشار بوی بد شد، دستور تعطیلی موقت این پالایشگاه را صادر کرد.

این شرکت در پرونده‌های دادگاه اعلام ورشکستی خود گفت که دستور آژانس حفاظت از محیط زیست EPA و تحقیقات بعدی توسط مقامات آمریکایی، سرمایه گذاران را از سرمایه گذاری بیشتر و مورد نیاز برای راه اندازی مجدد پالایشگاه، منصرف کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده