تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۸
کد خبر: ۲۱۸۵۹۲
‌می‌متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۵۹ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال گمانه زنی‌ها در مورد افزایش عرضه نفت و در حالی که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا احتمالا سبب تشدید مجدد مقررات قرنطینه و کاهش مصرف انرژی خواهد شد، قیمت نفت روز جمعه شاهد تغییر اندکی بود و کاهش هفتگی را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۱۲ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۷۳ دلار و ۵۹ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۱۶ سنت معادل ۰.۲ درصد رشد به ۷۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.

در معاملات اولیه دیروز قیمت هر دو شاخص نفتی بیش از یک درصد کاهش یافته بود. به رغم افزایش قیمت‌های دیروز، نفت برنت در پایان معاملات هفتگی شاهد کاهش حدودا ۳ درصدی بود که سومین کاهش هفتگی متوالی محسوب می‌شود. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات این هفته حدود ۴ درصد افت داشت که بیشترین افت هفتگی از ماه مارس به شمار می‌رود.

میزان خرده فروشی در اقتصاد آمریکا طی ماه ژوئن شاهد افزایش بوده و با وجود تغییر جهت هزینه‌ها به سمت خدمات، تقاضا برای خرید کالا همچنان بالاست.

این آمار‌ها نشان می‌دهد که رشد اقتصادی آمریکا احتمالا در سه ماهه دوم سال شتاب گرفته است. با توجه به اینکه قیمت نفت طی چند ماه گذشته عمدتا افزایشی بوده، تعداد سکو‌های حفاری نفتی به روند افزایش آرام خود ادامه می‌دهد.

در هفته گذشته ۲ سکو به تعداد سکو‌های حفاری نفتی اضافه شد و مجموع سکو‌ها را به ۳۸۰ مورد رساند که بیشترین تعداد از آوریل ۲۰۲۰ بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده