تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۴۶
کد خبر: ۲۱۸۶۹۶
کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد:
‌می‌متالز - شاخص ۱.۶ میلیونی و اقبال ۴ صنعت + شرط ورود نقدینگی حقیقی‌های بزرگ

به گزارش می‌متالز، شایان زهراکار با اشاره به وضعیت بازار سرمایه گفت: شاخص هفته گذشته با یک میلیون و ۲۷۰ هزار واحد آغاز به کار کرد و در پایان هفته به یک میلیون و ۳۰۵ هزار واحد رسید. بازار سرمایه در حال جمع کردن قدرت نقدینگی است و به مرور آماده رشد بزرگ می‌شود. پیش بینی می‌شود در مرحله اول، شاخص به ۱.۶ میلیون واحد برسد و در مرحله دوم در کمتر از یک سال می‌توان سقف شاخص را پس گرفت به شرطی که هیچ گونه دستکاری و خللی در آن ایجاد نشود.

وی افزود: با گزارش افزایش نرخ پالایشی‌ها در هفته جاری می‌توان انتظار داشت یک هیجان کوتاه‌مدت در این گروه شاهد بود. با توجه به حمایت از گروه خودرویی به زودی یک رالی هم در این گروه می‌توان دید. در سایر گروه‌ها مانند سیمانی و فولادی با افزایش نرخ دوباره شرکت‌های سیمانی و رفع نرخ گذاری دستوری در بورس کالا برای این گروه هم تقاضا افزایش می‌یابد.

زهراکار ادامه داد: البته هنوز هم اثری از ورود نقدینگی در بازار نیست و تنها اثر مخربی که می‌توان در بازار مشاهده کرد، روند مذاکرات برجام است که هر روز اخبار ضد و نقیض منتشر می‌شود. اگر برجام تعیین تکلیف شود شاهد ورود نقدینگی از سوی حقیقی‌های بزرگ که سرمایه را بلوکه کردند و منتظر اعلام نتیجه نهایی برجام هستند، خواهیم بود.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده