تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۷
کد خبر: ۲۱۸۹۰۵
پس از صعود‌های متوالی؛
‌می‌متالز - در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، ۲۷ تیر ماه) شاخص کل بورس با کاهش ۸ هزار و ۳۲۶ واحد به رقم یک میلیون و ۳۰۲ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز با ۲ هزار و ۲۶۰ واحد کاهش به عدد ۴۰۰ هزار و ۳۲۵ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، برپایه معاملات دومین روز هفته، بیش از ۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص کل (هم‌وزن) با ۲ هزار و ۲۶۰ واحد کاهش به ۴۰۰ هزار و ۳۲۵ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با یک هزار و ۴۳۵ واحد کاهش به ۲۵۴ هزار و ۲۵۹ واحد رسید.

شاخص بازار اول کاهش ۱۱ هزار و ۱۲۶ واحد و شاخص بازار دوم کاهش ۹۵۷ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۵۷ هزار و ۳۲ معامله به ارزش ۵ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۷۵ هزار و ۶۴۲ معامله به ارزش ۵ هزار و ۴ میلیارد، گروه فلزات اساسی با ۴۹ هزار و ۱۳۸ معامله به ارزش ۴ هزار و ۱۶۳ میلیارد ریال، گروه مواد دارویی با ۴۶ هزار و ۹۰ معامله و به ارزش ۳ هزار و ۹۱۷ میلیارد و گروه چند رشته‌ای صنایع با ۴۶ هزار و ۷۵۴ معامله به ارزش ۳ هزار و ۸۶۴ میلیارد در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با یک هزار و ۱۹۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با یک هزار و ۶۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۳۰ واحد، گروه صنعتی پاکشو با ۳۰۱ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین با ۲۳۱ واحد بیشترین تاثیر مثبت بر رشد شاخص را داشته اند.

در مقابل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۲۰۴ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۸۲۲ واحد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۷۰۱ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۶۹۴ واحد و شرکت پالایش نفت تهران با ۵۹۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین، شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با ۴.۹۹ درصد، شرکت سیمان قاین با ۴.۹۷ واحد، شرکت سیمان سپاهان با ۴.۹۵ درصد، شرکت سیمان دورود با ۴.۸۴ واحد و شرکت سیمان شمال با ۴.۸۲ واحد افزایش، بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.

از سوی دیگر، شرکت سازه پویش با ۹.۷۴ درصد، شرکت لیزینگ کارآفرین با ۴.۹ درصد، شرکت سرمایه گذاری استان گلستان و گروه صنعتی ملی با ۴.۸۶ درصد، شرکت نوسازی و ساختمان تهران با ۴.۷۹ درصد و شرکت بورس اوراق بهادار تهران با ۴.۷۴ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین