تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۸
کد خبر: ۲۱۹۰۱۳
‌می‌متالز - قیمت طلا ۱۸ عیار افت کرد و هر گرم طلا با قیمت یک میلیون و ۴۹ هزار تومان ثبت شد. اونس جهانی طلا، امروز به ۱۸۱۴ دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۱۲ درصدی داشته است.

به گزارش می‌متالز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه تحت تاثیر عقب نشینی بازده اوراق قرضه و نگرانی‌ها نسبت به افزایش آمار ابتلا به کووید ۱۹ که تقاضا برای دارایی امن را تقویت کرد، با آرامش همراه بود.

امروز سکه امامی با کاهش ۰.۳۸ درصدی به ۱۰،۴۸۵،۰۰۰ (ده میلیون و چهارصد و هشتاد و پنج هزار) تومان رسید.

نیم سکه امروز با کاهش ۰.۲۷ درصدی، از ۵،۴۹۰،۰۰۰ (پنج میلیون و چهارصد و نود هزار) تومان به ۵،۴۷۵،۰۰۰ (پنج میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار) تومان رسید.

در بازار امروز ربع سکه نسبت به روز قبل، با ۱۰۰۰۰ تومان کاهش، ۳،۴۷۵،۰۰۰ (سه میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار) تومان نرخ گذاری شد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۱۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره گفت: ریسک گریزی در بازار‌های آسیایی پس از عملکرد ضعیف وال استریت در روز جمعه موج می‌زند و در حال حاضر هیچ روند واضحی در بازار طلا وجود ندارد.

فضا در بازار‌های مالی ضعیف مانده، زیرا فشار‌های تورمی رو به رشد و افزایش بی وقفه موارد کرونا ریسک پذیری را متاثر کرده اند.

بسیاری از کشور‌ها به خصوص در آسیا در تلاش برای محدود کردن شیوع نوع دلتای بسیار مسری ویروس کرونا هستند و مجبور شده اند به تدابیر قرنطینه متوسل شوند.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله به پایینترین حد در دو هفته اخیر نزول کرد و هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کاهش داد. با این حال رشد ارزش دلار مانع صعود بیشتر قیمت طلا شد. شاخص دلار در برابر سبدی از ارز‌های رقیب ۰.۱ درصد رشد کرد و نزدیک به بالاترین رکورد سه ماه اخیر ایستاد.

موجودی طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق ETF طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۰۲۸.۵۵ تن رسید که پایینترین میزان از ۱۴ مه بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۵۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۶۳۵ دلار و ۶۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد کاهش، ۱۱۰۰ دلار و ۵۵ سنت معامله شد.

ادامه کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده