تاریخ: ۲۷ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۱
کد خبر: ۲۱۹۰۸۳
رییس کمیسیون انرژی مجلس خبر داد:
‌می‌متالز - رییس کمیسیون انرژی مجلس از رهاسازی خروجی سد کرخه و دز برای تامین آب پایین دستی برای حل معضل جدی آب در برخی استان‌ها از جمله خوزستان با پیگیری رییس مجلس خبر داد.

به گزاش می‌متالز، فریدون حسنوند از رهاسازی خروجی سد کرخه و دز برای تامین آب پایین دستی خبر داد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود آب در برخی استان‌های کشور از جمله خوزستان از پیگیری مجلس شورای اسلامی برای حل این معضل جدی خبر داد.

وی با بیان این مطلب که با پیگیری‌های ریاست مجلس شورای اسلامی با وزارت نیرو و مصوبات این پیگیری‌ها اقدامات خوبی در دست اجراست، گفت: در راستای اجرای مصوبه اخیر مجلس با این وزارتخانه مبنی بر رهاسازی بیشتر خروجی آب کرخه و دز این سد‌ها امروز با خروجی بیشتری برای تامین آب پایین دستی باز می‌شوند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این مصوبه قرار است امروز خروجی سد کرخه به ۱۶۰ و سد دز به ۱۴۰ متر مکعب برسد.

به دلیل خشکسالی‌های اخیر و پایین آمدن سطح آب در برخی استان‌ها بسیاری از رودخانه ها، چشمه‌ها و قنات‌ها خشک و این استان‌ها را با بحران جدی کمبود آب مواجه ساخته است.

همچنین بسیاری از سد‌های پایین دستی هم با کاهش جدی ذخیره آب مواجه هستند که افزایش خروجی سد‌های بالادستی می‌تواند تا حدودی کمبود ذخیره آب این استان‌ها را مرتفع کند.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده