تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۳۵
کد خبر: ۲۱۹۱۵۰
‌می‌متالز - به گفته دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی، با وجود تعطیلی همه بانک‌ها در دو استان تهران و البرز، تعداد اندکی از بانک‌ها همانند روز‌های تعطیل ایام نوروز به صورت کشیک فعال هستند، اما خدمات حضوری ارائه نمی‌کنند.

به گزارش می‌متالز، در پی تعطیلی تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از امروز تا یکشنبه هفته آینده کلیه شعب بانک‌های دولتی و خصوصی نیز در این مدت تعطیل شدند.

براین اساس، تمامی خدمات بانکی به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و سامانه‌های بانکی، چون پایا، ساتنا و چکاوک نیز فعال خواهند بود که بدین منظور، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم جهت تامین اسکناس کافی در دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها در روز‌های تعطیل پیش رو، انجام شود، ساعات کاری سامانه‌های ساتنا و پایا و نحوه تمدید ضمانت نامه‌های صادره سامانه سپام ریالی در ماه‌های تیر و مرداد سال جاری را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

علاوه براین، علیرضا قیطاسی گفت: تعداد اندکی از بانک‌ها همانند روز‌های تعطیل ایام نوروز به صورت کشیک در سایت بانک‌های مربوطه اعلام می‌شود تا با توجه روز‌های پایانی ماه و سررسید پرداخت حقوق‌های شاغلین و بازنشستگان، اقدامات لازم انجام داده شود.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، تاکید کرد که خدمات حضوری در تعطیلات پیش رو داده نمی‌شود.

وی افزود: با وجود تعطیلی همه بانک‌ها (دولتی و خصوصی) در دو استان تهران و البرز، برنامه ریزی‌ها صورت گرفته و شعبی بدین منظور مشخص شده است تا حقوق کارکنان دولت به موقع پرداخت شود

روز گذشته نیز، بانک مرکزی با اشاره به تعطیلی شعب بانک‌ها در استان‌های تهران و البرز طی شش روز و فعالیت بانک‌ها در شهرستان‌ها اعلام کرد که مشتریان می‌توانند از سامانه‌های پرداخت بین بانکی نظیر ساتنا و پایا استفاده کنند.

بر این اساس با عنایت به فعالیت سایر شعب بانک‌ها در استان‌های دیگر و در راستای تسهیل مبادلات مالی مشتریان، سامانه‌های پرداخت بین بانکی نظیر ساتنا و پایا به جز روز جمعه مورخ ۱ مرداد ۱۴۰۰، فعال بوده و مشتریان می‌توانند با استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک اقدام به انجام تراکنش‌های غیر حضوری کنند 

بانک مرکزی همچنین با صدور بخشنامه‌ای تاکید کرد که تمهیدات لازم برای تامین اسکناس خودپرداز‌ها در تعطیلات ۶ روزه صورت می‌گیرد. در این بخشنامه ساعات کاری سامانه‌های ساتنا و پایا نیز در این ایام توضیح داده شده است.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده