تاریخ: ۲۹ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۵۴
کد خبر: ۲۱۹۱۵۷
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۱۷ دلار و ۲۷ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، به دنبال کاهش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا و نگرانی‌ها از افزایش سریع موارد ابتلا به سویه دلتای ویروس کرونا قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود، هرچند که تقویت ارزش دلار سبب شد تا رشد قیمت طلا محدود شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۸۱۷ دلار و ۲۷ سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد به پایین‌ترین رقم یک هفته اخیر یعنی ۱۷۹۴ دلار و ۶ سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز هم با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۸۱۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: کاهش قابل توجه سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا سبب شده تا بازار طلا نفس راحتی بکشد. اما بازار طلا و بازار دلار در حال رقابت با یکدیگر به عنوان محل‌های امن سرمایه گذاری هستند و همین موضوع مانع از رشد بیشتر قیمت طلا شده است.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا امروز در نزدیکی پایین‌ترین رقم‌های ۵ ماه گذشته باقی ماند. سوددهی پایین اوراق سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می‌شود.

افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و سایر کشور‌های جهان نگرانی‌ها از گسترش مجدد کووید ۱۹ را شدت بخشیده و بازار‌های بورس را در شوک فرو برده است.

بازار طلا اغلب به عنوان مکانی امن برای در امان نگه داشتن دارایی‌ها از نوسانات شدید در هنگامه وضعیت‌های پیش بینی نشده سیاسی و مالی به شمار می‌رود.

اما مطرح شدن بازار دلار به عنوان محل دیگر سرمایه گذاری امن سبب شده تا همزمان با رسیدن ارزش دلار به نزدیکی بالاترین رقم ۳ ماه و نیم اخیر، جذابیت بازار طلا هم پایین‌تر بیاید. تقویت ارزش دلار سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین