تاریخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۴۰
کد خبر: ۲۱۹۱۶۷
نگاهی بر مالکیت‌های حقوقی و حقیقی بازار؛
‌می‌متالز - در جریان معاملات در بورس امروز (۲۸ تیرماه ۱۴۰۰)، حقیقی‌ها حدود ۷۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد پنج هزار و ۶۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۴ درصد یعنی چهار هزار و ۲۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

به گزارش می‌متالز، بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «سرمایه‌گذاری‌ها»، «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «سیمان، آهک و گچ» و «فلزات اساسی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «صباح»، «وصندوق» و «شستا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «برکت»، «پاکشو» و «ثبهساز» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری حق تقدم سرمایه‌گذاری صبا تامین حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی گروه دارویی برکت با برتری حدود ۲۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۶نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۸نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۵۰میلیارد تومان بود.


تغییر مالکیت حقیقی/ حقوقی

پیشتازی حقیقی‌ها در خرید سهام


بزرگ‌ترین تغییرات مالکیت صنایع برتر

پیشتازی حقیقی‌ها در خرید سهام

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده