تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۰۱
بازدید:۲۶۷
کد خبر: ۲۱۹۲۴۵

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۳۰ تیر ۱۴۰۰ چقدر بود؟

‌می‌متالز - در سومین روز هفته، دلار حمایت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی را از دست داد. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۳۰ تیر چقدر بود؟

به گزارش می‌متالز، قیمت اسکناس امریکایی در بازار آزاد روز سه‌شنبه صعودی بود و به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

در سومین روز هفته، دلار حمایت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی را از دست داد. روز دوشنبه اسکناس آمریکایی، ۲۰۰ تومان قیمت را تجربه کرد و به بهای ۲۴ هزار و ۴۲۰ تومان رسید. این سومین افت متوالی دلار در هفته جاری بود.

به اعتقاد بیشتر فعالان، خریداران بازار ارز در روز‌های اخیر تمایل زیادی برای ورود به بازار نداشته‌اند، چرا‌که تصور می‌کنند تا زمان انتقال دولت، ممکن است حجم عرضه ارز به شکل معناداری رشد کند.

آن‌ها چنین استدلالی را طرح کرده‌اند که ممکن است دولت دوازدهم قصد داشته باشد کارنامه بهتری را درباره دلار ثبت کند و به همین دلیل با افزایش حجم عرضه ارز، دلار را به سطوح پایین‌تری ببرد. چنین هراسی موجب شده است که خریداران موقتا به کما بروند و در پی آن دامنه نوسانات اسکناس آمریکایی محدودتر و کاهشی شود.

روز دوشنبه معامله‌گران بسیار به این شایعه پرداختند که ایالات‌متحده تهدید کرده است که در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای، تحریم‌ها را در زمینه فروش نفت ایران به چین افزایش خواهد داد. بی‌توجهی بازار به چنین اخباری نشان می‌دهد که معامله‌گران تا حد زیادی نگران افزایش احتمالی عرضه هستند و قصد دارند که فعلا در بازار حضور پیدا نکنند و زمانی که قیمت‌ها پایین‌تر رفت، در موقعیت خرید قرار بگیرند.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده