تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۷
بازدید:۲۲۶
کد خبر: ۲۱۹۲۵۶

قیمت نفت افت کرد

‌می‌متالز - با افزایش غافلگیرکننده سهام‌های ایالات متحده و تضعیف چشم انداز تقاضای نفت، قیمت نفت کاهش یافت.

به گزارش می‌متالز، روز چهارشنبه قیمت نفت کاهش یافت، پس از اینکه گزارش صنعت نشان داد که هفته گذشته در ذخایر نفتی ایالات متحده افزایش غیرمنتظره‌ای وجود داشته، که نگرانی از افزایش مجدد موارد ابتلای COVID-۱۹ به طور بالقوه تقاضای سوخت را کاهش می‌دهد. معاملات آتی نفت خام برنت با ۵۲ سنت یا ۰.۸ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۸۳ سنت در هر بشکه رسید و رشد ۱.۱ درصدی روز سه شنبه را پشت سر گذاشت. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت ۵۰ سنت یا ۰.۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶.۷۰ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که روز سه شنبه یک دلار افزایش داشت.

تحلیلگران گفتند: در معاملات صبح امروز پس از گزارش شگفت آور موجودی، این بازار تحت فشار اندکی قرار گرفته است. به گفته دو منبع بازار، به نقل از ارقام موسسه نفت آمریکا سهام نفت خام ایالات متحده در هفته منتهی به ۱۶ جولای ۸۰۶ هزار بشکه افزایش یافت.

در مقایسه، نظرسنجی رویترز از ۱۰ تحلیلگر به طور متوسط ​​تخمین زده که سهام‌های نفت خام حدود ۴.۵ میلیون بشکه کاهش یافته است. سرمایه گذاران در انتظار داده‌های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده هستند تا ببینند آیا افزایش موجودی نفت خام را تأیید می‌کند که به افت موجودی طی هشت هفته ختم شده است.

به گفته یک تحلیل گر: قیمت امروز و به طور بالقوه قیمت فردا با توجه به اطلاعات سهام‌های نفت ایالات متحده پیش خواهد رفت، اما بزرگترین موضوع توافق اوپک پلاس عبارتند از اینکه افزودن ۴۰۰ هزار بشکه در روز در مقابل افزایش تقاضا با توجه به گسترش نوع دلتای کووید، قرار می‌گیرد.

توافق اوپک پلاس برای افزایش عرضه تا ۴۰۰ هزار بشکه در روز از ماه آگوست تا ماه دسامبر، باعث افزایش فروش قیمت نفت در روز دوشنبه شد، که تقاضا با ترس از موارد ابتلای نوع دلتای کووید در بازار‌های بزرگی مانند ایالات متحده، انگلیس و ژاپن تشدید می‌شود. در حالی که تقاضای سوخت طی ماه‌های اوج تابستان بهبود یافته است، افزایش موارد ابتلای نوع دلتا COVID-۱۹ بر چشم انداز تقاضا تأثیر می‌گذارد.

به گفته یک تحلیل گر انرژی: گونه دلتای کووید تغییرات بازار نفت را در اختیار گرفته، زیرا در چند هفته گذشته علامت سوال بزرگی را در مورد بازگشت تقاضا ایجاد کرده است. ممکن است نفت خام در روز‌های آینده دستاورد‌های ناچیزی داشته باشد، اما به سختی می‌توان به این زودی‌ها جهش‌های بالاتر را تجربه کرد.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده