تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۰:۳۸
بازدید:۲۴۷
کد خبر: ۲۱۹۲۹۶

تحلیل تکنیکال و بنیادی فملی/ فملی چشم انتظار یک خبر مثبت

‌می‌متالز - نکته مثبت در تحلیل نماد فملی این است که اینکه سهم در چند ماه گذشته همواره یک کف قیمتی بالاتر از کف قیمتی قبلی را ایجاد کرده است که نوید آغاز یک روند صعودی جدید را در میان مدت می‌دهد.

به گزارش می‌متالز، فملی برای برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت بسته شده بود. این نماد به ازای هر سهم در مجمع ۲۸ تومن سود تقسیم کرد.

تحلیل بنیادی فملی

تحلیل تکنیکال و بنیادی فملی/ فملی چشم انتظار یک خبر مثبت


این شرکت در بهار ۱۴۰۰ با فروش ۱۳،۵۱۲.۰ میلیارد تومان سود خالص ۹،۴۷۵.۶ میلیارد تومانی را محقق کرد؛ با سرمایه ۲۰،۰۰۰.۰ میلیارد تومان موفق به ساخت سود ۴۷.۴ تومانی به ازای هر سهم شده است. «فملی» در زمستان سود خالص ۹،۴۱۸.۴ میلیارد تومانی را با فروش ۱۴،۳۱۲.۸ میلیارد تومان شناسایی کرده بود و سود هر سهم شرکت در زمستان ۹۹ مبلغ ۴۷.۱ تومان بوده است. حاشیه سود ناخالص بهار و زمستان به ترتیب برابر با ۷۵.۹ و ۶۶.۹ درصد است.


روند فروش ماهانه شرکت به همراه نرخ کاتد در حال افزایش است و از این رو انتظار می‌رود گزارش‌های فصلی آتی حداقل از نظر نرخ کاتد بهتر باشد؛ و با یک حساب سر انگشتی می‌شود توقع سود هر سهم ۲۲۰ تومانی را برای ۱۴۰۰ داشته باشیم.

تحلیل تکنیکال فملی

تحلیل تکنیکال و بنیادی فملی/ فملی چشم انتظار یک خبر مثبت


فملی در یکسال گذشته درگیر یک ساختار اصلاحی بصورت پیچیده بوده است که به نظر می‌رسد این ساختار در حال متراکم شدن است بطوری که نوسانات قیمت در چند وقت اخیر به شدت کم شده است و به احتمال زیاد با کوچکترین خبر مثبت، قیمت می‌تواند به سمت بالا از ساختار متراکم خارج شود؛ که در این صورت هدف قیمتی سهم می‌تواند ابتدا روی فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر در ۱۵۵۰ تومان باشد.

نکته مثبت اینکه سهم در چند ماه گذشته همواره یک کف قیمتی بالاتر از کف قیمتی قبلی را ایجاد کرده است که نوید آغاز یک روند صعودی جدید را در میان مدت می‌دهد.

منبع: نبض بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده