تاریخ: ۳۱ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۰۸
بازدید:۲۶۳
کد خبر: ۲۱۹۴۱۳
در نشست مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران با شرکت سرمایه‌گذاری سپهر صادرات مطرح شد؛

حمایت سپهر صادرات از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های TRL ۵ به بالا در ایمینو

‌می‌متالز - حسین منصوری مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران اظهار کرد: سرمایه‌گذاری بر روی نخبه‌ها هزینه نیست و یک سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب می‌شود و چنانچه بخش خصوصی هم بر روی نخبه‌ها سرمایه گذاری کند، بعد‌ها همین افراد می‌توانند در کسب‌وکار خصوصی‌ها به عنوان نیروی‌های ارزشمند و توانمند فعالیت کنند.

به گزارش می‌متالز، حسین منصوری یکی از اقدامات خوب شرکت سرمایه گذاری معنا (معدن، نوآوری، اندیشه) بازوی معدنی موسسه دانش بنیان برکت را، شناسایی نخبه‌ها و سرمایه‌گذاری بر روی دانش و فناوری آن‌ها دانست و تصریح کرد: شرکت کانی بوم شتابدهنده معدنی و سازندگاه کسب‌وکار‌های نوآورانه در بخش معدن یکی از این شرکت‌هایی است که معنا تشکیل داده و ایمینو با این شرکت همکاری می‌کند.

مهرداد عبادی، عضو هیات‌مدیره سازندگاه کانی‌بوم، نیز با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های فعالیت دانش‌بنیان معدنی و حمایت از کسب‌وکار‌های نوپا در بخش معدن و صنایع معدنی ضرورتی است که کانی‌بوم آن را دنبال می‌کند، افزود: کانی‌بوم وظیفه هدایت، حمایت و راهبری استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکار‌های نوآورانه معدنی با تمرکز بر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین را برعهده دارد و در همکاری با ایمینو به دنبال راه‌اندازی و رشد استارت‌آپ‌های موفق معدنی است.

در ادامه این نشست محمد حسین شهیدزاده معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات با بیان اینکه در حوزه استارتاپ‌ها باید مانور خلاقیت وجود داشته باشد، افزود: بالای ۹۰ درصد خلاقیت‌ها کپی است و ما سازنده تکنولوژی نیستیم، اما با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، باید تمرکز روی بومی‌سازی شود.

او افزود: شرکت سپهر صادرات آمادگی خود را برای سرمایه گذاری بر روی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلف به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی اعلام می‌کند.

شهیدزاده عنوان کرد: ارزش‌گذاری بر روی استارتاپ‌ها شرط لازم برای سرمایه‌گذاری و همکاری مشترک ایمینو با سپهر صادرات است و اگر استارتاپ‌ها یک محصول خوب با TRL بالای ۵ داشته باشند، از آن‌ها حمایت خواهیم کرد.

در ادامه این نشست مشترک شهیدزاده معاون برنامه ریزی سرمایه‌گذاری سپهر صادرات از فضای مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران بازدید کرد و با خدمات استارتاپ‌های ایمینو آشنا شد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی ایراسین