تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۲۳
کد خبر: ۲۱۹۵۶۳
‌می‌متالز - قیمت سکه امروز با رشد همراه شد و به ۱۰،۵۷۲،۰۰۰ (ده میلیون و پانصد و هفتاد و دو هزار) تومان رسید. قیمت طلا و دلار هم بالا رفت.

به گزارش می‌متالز، هر اونس طلا، امروز به ۱،۸۰۲ (یک هزار و هشتصد و دو) دلار رسید که نسبت به روز قبل، کاهش ۰.۱۲ درصدی داشته است.

قیمت طلا ۱۸ عیار با رشد ۰.۱۶ درصدی به ۱،۰۵۵،۱۰۰ (یک میلیون و پنجاه و پنج هزار و یکصد) تومان رسید.

تلاش برای طلا برای افزایش شتاب

بازار طلا در تلاش است تا شتاب صعودی جدید را جذب کند و به دنبال احساسات متفاوت بعد از گزارش‌های بخش‌های تولیدی و خدماتی ایالات متحده، در تلاش است تا حدود ۱۸۰۰ دلار در هر اونس حمایت کند.

جمعه، IHS Markit اعلام کرد که شاخص مدیران خرید تولید در ایالات متحده در ماه جولای به ۶۳٫۱ افزایش یافته است، در حالی که در ژوئن ۶۲٫۱ بود. اقتصاددانان انتظار داشتند که در بخش تولید احساسات نسبتاً تغییری نداشته باشند.

این گزارش خاطر نشان کرد که این یک رکورد جدید برای فعالیت در بخش تولید است.

برخی از اقتصاددانان خاطرنشان کرده اند که موج جدیدی از نوع دلتا در ایالات متحده آغاز شده است که می‌تواند بر فعالیت اقتصادی، به ویژه در بخش خدمات تأثیر بگذارد.

با این حال، کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد بازرگانی در IHS Markit، گفت که کاهش در بخش خدمات تعجب آور نیست، زیرا اقتصاد پس از تعطیلی سال گذشته در سراسر کشور تعادل جدیدی پیدا می‌کند.

او افزود که اگرچه سرعت حرکت کند است، اما داده‌ها همچنان تا نیمه دوم سال قوی هستند.

هر مثقال طلا ۱۸ عیار امروز با کاهش ۰.۰۸ درصدی، از ۴،۵۷۰،۰۰۰ (چهار میلیون و پانصد و هفتاد هزار) تومان به ۴،۵۶۶،۰۰۰ (چهار میلیون و پانصد و شصت و شش هزار) تومان رسید.

در بازار امروز دلار در بازار آزاد نسبت به ۴ روز پیش، با ۱۶۰ تومان افزایش، ۲۴،۶۸۰ (بیست و چهار هزار و ششصد و هشتاد) تومان نرخ گذاری شد.

همچنین سکه امامی با افزایش ۰.۱۹ درصدی نسبت به ۴ روز پیش، ۱۰،۵۷۲،۰۰۰ (ده میلیون و پانصد و هفتاد و دو هزار) تومان معامله شد.

امروز نیم سکه با رشد ۰.۳۶ درصدی به ۵،۵۰۰،۰۰۰ (پنج میلیون و پانصد هزار) تومان رسید.

قیمت طلا و سکه امروز دوم مرداد / افزایش قیمت در بازار طلا و سکه

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط