تاریخ: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۴۶
کد خبر: ۲۱۹۵۹۹
مس‌فروش ۲۱۳ میلیارد در هفته کساد بازار فروخت؛
‌می‌متالز - بدون مشتری ماندن ۲ محصول از سبد کالای این شرکت آن‌چنان به چشم نمی‌آید، زیرا در مقایسه معاملات دو هفته گذشته، ارزش نقدی معاملات ۱۶۲ میلیارد و ۲۷ میلیون تومان به نسبت معاملات هفته گذشته بیشتر بود و مجموع ارزش ریالی هفته را به ۲۱۳ میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان رساند.

به گزارش می‌متالز، در آخرین هفته منتهی به تیرماه شرکت ملی صنایع مس ایران بار دیگر با ۵ محصول اصلی سبد کالایی خود گام در عرصه معاملات بورس کالا گذاشت اما؛ بار دیگر ۲ محصول کم‌عیار این شرکت، بدون مشتری ماند.

بدون مشتری ماندن ۲ محصول از سبد کالای این شرکت آن‌چنان به چشم نمی‌آید، زیرا در مقایسه معاملات دو هفته گذشته، ارزش نقدی معاملات ۱۶۲ میلیارد و ۲۷ میلیون تومان به نسبت معاملات هفته گذشته بیشتر بود و مجموع ارزش ریالی هفته را به ۲۱۳ میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان رساند.

آیا کم‌عیار‌های

مس کاتد

فملی در بخش مس کاتد در حالی با عرضه ۴ هزارتنی گام به عرصه معاملات گذاشت که سفارش مشتریان حتی ۷۰۰ تن بیشتر از عرضه‌ها بود، ولی تعطیلی‌ها مشتریان را ترساند تا آن‌ها از معاملات در هفته‌ای تعطیل امتناع کرده و نهایت تنها ۶۰۰ تن از این حجم عرضه معامله شد.

مجموع ارزش مس کاتد در این هفته به ۱۲۴ میلیارد و ۶۴۴ میلیون تومان رسید.

کنسانتره فلزات گران‌بها

ارزش نقدی معاملات در این بخش در حالی به ۴۰ میلیارد و ۲۸۵ میلیون تومان رسید که درمجموع ۹ تن این کالا به بورس کالا عرضه و همین مقدار نیز نهایت در بخش معامله نهایی، به ثبت رسید.

سولفور مولیبدن

با نگاهی به دیگر کالای عرضه‌شده توسط این شرکت مس‌فروش در بورس کالا می‌توان به سولفور مولیبدن نیز اشاره داشت که ۱۲۰ تن عرضه را در تالار نقره‌ای ارائه کرد و تمام آن را هم به فروش رساند.

میزان درآمدزایی فملی در این بخش به ۴۴ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان رسید.

دو محصول مس کم‌عیار G و R نیز بازهم محصولات طلسم شده‌ای را به همراه داشتند که بدون مشتری مانده است.

منبع: بورس نیوز

عناوین برگزیده