تاریخ: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۰۸
کد خبر: ۲۱۹۶۶۷
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی:
‌می‌متالز - نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های وزیر صمت در جهت آزادسازی معادن و محدوده‌های معدنی غیرفعال کشور، گفت: اجرای طرح آزادسازی ۶۰۰۰ هزار محدوده و معدن غیرفعال، گام محکمی در راستای اجرای استراتژی «معدن به جای نفت» است.

به گزارش می‌متالز، رضا حاجی پور با بیان این مطلب افزود: با عنایت به مطالبه رهبر معظم انقلاب در خصوص راهبرد کلان وزارت صمت در جهت جایگزینی بازار نفت، اجرای طرح آزادسازی شش هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور می‌تواند نخستین گام در راستای تحقق استراتژی «جایگزینی نفت با معدن» باشد.
وی با قدردانی از اقدامات و تحولات حوزه‌های صنعتی و معدنی کشور در یک سال گذشته، خاطر نشان کرد: رشد صنعتی ۷ درصدی و رشد استخراج معادن به میزان بیش از ۱۳ درصد، اتفاقات مثبت و امیدبخش بخش صنعت و معدن است که پیامد‌های بسیار خوبی در ارتقای شاخص‌های اقتصادی در سال جاری خواهد داشت.
عضو ناظر مجلس در شورای معادن استان مازندران تصریح کرد: اشتغال زایی، استفاده از ظرفیت‌های خدادادی کشور و تأمین مواد اولیه واحد‌های تولیدی صنعتی و معدنی از آثار اجرای این طرح بزرگ است که می‌تواند جهش و رونق واقعی بخش معدن را موجب شود.
وی در پایان با تأکید بر ضرورت همراهی بیش از پیش مسئولین بخش‌های مختلف در مرکز و استان‌ها در جهت اجرای همه جانبه این طرح، گفت: امیدواریم مسئولین محترم در همه بخش‌ها در مرکز و استان ها، همراه و همگام با تلاش‌های وزیر صمت، نسبت به تکمیل فرایند‌های اجرای طرح آزادسازی معادن اقدام نمایند تا هرچه سریع‌تر حلاوت و شیرینی اجرای آن در کام مردم، بویژه جوانان فارغ التحصیل و متخصص جویای کار احساس گردد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده