تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۸:۴۷
کد خبر: ۲۱۹۷۵۳
‌می‌متالز - ناهید کیانی و کیمیا علیزاده امروز در دور نخست رقابت‌های تکواندوی بازی‌های المپیک به مصاف هم رفتند، اما ناهید کیانی نتیجه را به کیمیا علیزاده واگذار کرد و مغلوب او شد.

به گزارش می‌متالز، ساعت ۵.۳۰ دقیقه صبح امروز سوم مرداد ماه، ناهید کیانی از ایران در وزن ۵۷- کیلوگرم به مصاف کیمیا علیزاده از تیم پناهندگان المپیک رفت، اما در نهایت کیمیا علیزاده با نتیجه ۱۸ بر ۹ کیانی را شکست داد.

در ابتدا اختلاف تنها دو امتیاز بود و حتی به یک اختلاف نیز رسید، اما در ادامه بازی عملکرد بهتر علیزاده و اخطار‌های کیانی باعث شد نتیجه به سود علیزاده رقم بخورد.

نکته جالب این مسابقه این بود که دو تکواندوکار ایرانی به مصاف هم رفته بودند. دو فردی که یکی با پرچم پناهندگان مسابقات توکیو شرکت کرده و دیگری با پرچم ایران. به عبارتی دو تکواندوکار ایرانی به مصاف هم رفتند که نتیجه به نفع کیمیا علیزاده تمام شد.

پس از پایان مبارزه، کیمیا علیزاده به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود و مربی ناهید کیانی رفت و او را در آغوش گرفت. دو ورزشکار پس از مسابقه هیچ‌کدام حاضر به گفتگو با رسانه‌ها نشدند.

پیش از این هم بسیاری می‌گفتند ناهید کیانی شانس چندانی برای پیروزی در این دیدار ندارد. زیرا او شرایط چندان خوبی در رنکینگ جهانی ندارد و به همین دلیل در میان همه نفرات حاضر در این وزن در رده آخر قرار گرفته است.

ناهید کیانی پیش از این برنده مدال طلای بازی‌های کشور‌های اسلامی و مدال برنز بازی‌های آسیایی بوده است و تنها زنی است که توانسته سهمیه بازی‌های المپیک را کسب کند.

اما کیمیا علیزاده در مسابقات ریو ۲۰۱۶ برنده مدال برنز شد. او تنها مدال تاریخ ورزش زنان ایران را کسب کرده است، اما امسال از تیم پناهجویان در این مسابقات شرکت کرده است.

حالا با توجه به برد کیمیا علیزاده، او باید در دور بعدی با جید جونز نفر یک رنکینگ و دارنده ۲ طلای المپیک بازی کند. ناهید کیانی هم برای حضور در شانس مجدد باید منتظر عملکرد علیزاده در رقابت‌های بعدی باشد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده