تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۸
کد خبر: ۲۱۹۷۹۳
‌می‌متالز - شرکت سیمان بهبهان از شرکت‌های زیرمجموعه شستا در شاخص سود خالص در دو سال اخیر ۲۵۴ درصد رشد داشت و در ادامه کسب افتخارات پیاپی در مسیر توسعه و پیشرفت، این شرکت توانست رکوردی جدید در میزان تولید به ثبت برساند و در سال ۹۹ رکورد تولید را از سال ۱۳۵۷ تاکنون بشکند.

به گزارش می‌متالز، جعفر مطیعی، مدیرعامل شرکت سیمان بهبهان با تاکید بر حمایت‌های شستا و سیتا از شرکت‌های تابعه از جمله سیمان بهبهان گفت: با حمایت‌های هلدینگ فارس و خوزستان، سیمان تامین و در نهایت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در دو سال اخیر توانسته ایم بخش قابل توجهی از مشکلات نهادیه شده شرکت سیمان بهبهان را حل کنیم.
وی افزود: کارخانه‌های سیمانی در این دوره توانستند رکورد‌های ماندگاری بر جاگذارند. برخی از دستاورد‌های دو سال اخیر سیمان بهبهان شامل افزایش ۷ درصدی تولید نسبت به متوسط سه سال گذشته، افزایش ۳۸۰ درصدی وجه نقد حاصل از فعالیت‌های عملیاتی شرکت و افزایش حاشیه سود ناخالص از ۴۶ درصد به ۴۸ درصد و حاشیه سود عملیاتی از ۲۸ درصد به ۳۷ درصد و حاشیه سود خالص از ۴۱ درصد به ۴۵ درصد می‌شود.

مدیر عامل سیمان بهبهان با اشاره به توجه شرکت سیمان بهبهان به مقوله محیط زیست اظهار داشت: راه اندازی پروژه بگ هوس و اخذ تندیس طلایی محیط زیست از جمله اقدامات این شرکت در بخش محیط زیست است.

رشد ۲۵۴ درصدی سود خالص در سیمان بهبهان / رکورد تولید شکست

مطیعی افزود: کسب عنوان واحد نمونه صنعتی استان در سال ۹۹، کسب عنوان کارآفرین سلامت محور استان، شفافیت در فرآیند‌های مالی، بازرگانی و فروش شرکت، شناسایی و ورود به بازار‌های جدید صادراتی، وصول مطالبات معوق، توجه به نیروی انسانی از طریق اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کلیه پرسنل شرکت و گسترش بیمه تکمیلی، اصلاح فرآیند‌های واحد حقوقی از جمله اقدامات شرکت سیمان در دوسال اخیر است که با حمایت‌های شستا و سیتا صورت گرفته است.

مطیعی با اشاره به این که بهبود بازده دارایی‌ها از ۳۷ درصد به ۵۲ درصد و بازده حقوق صاحبان سهام از ۶۰ درصد به ۸۱ درصد رسیده است، افزود: در دوره ساله اخیر همچنین افزایش ۲۰ درصدی کل فروش مقداری و ۸۱ درصدی فروش مقداری صادراتی در سال ۹۹، کاهش ۱۸ درصدی مانده مطالبات جاری شرکت نسبت به ابتدای دوره و کاهش دوره وصول مطالبات از ۱۰۳ روز به ۴۹ روز در سال ۹۹ و حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال ۹۹ محقق شده است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال‌های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال‌های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود، اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده