تاریخ: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۵۹
بازدید: ۴۰۲
کد خبر: ۲۱۹۹۱۳
سرویس خبر : خودرو و قطعه سازی

تولید پانزده هزارمین شاسی بلند اوروس

‌می‌متالز - این ممکن است از نظر برخی افراد تا حدودی تعجب آور و شاید ناامید کننده باشد، اما لامبورگینی اکنون عمدتا یک سازنده شاسی بلند است.

به گزارش می‌متالز، از ماه ژوئن سال جاری، تعداد ۲ هزار و ۷۹۶ واحد اوروس را تولید کرد، که در مقایسه با نیمه اول سال گذشته، ۳۵ درصد بیشتر است. سوپرشاسی بلند از هوراکان و آونتادور به فروش می‌رسد، که به ترتیب هزار و ۵۳۲ دستگاه و ۵۲۴ دستگاه فروش داشته است.

ژانویه-ژوئن ۲۰۲۱ بهترین نیمه اول سال برای لامبورگینی بود و اکنون این برند افسانه‌ای ایتالیا دلیل دیگری برای جشن گرفتن دارد. سه سال پس از ورود به تولید، اوروس به یک مرحله مهم رسیده است، زیرا ۱۵ هزارمین نمونه این هفته مونتاژ شد.

اوروس سریع‌ترین خودروی روی یخ پس از رسیدن به سرعت ۱۸۵ مایل در ساعت (۲۹۸ کیلومتر در ساعت) در دریاچه بایکال در روسیه است و در حال آماده سازی برای دریافت مجموعه‌ای از به روزرسانی‌ها به عنوان بخشی از بازنگری در اواسط چرخه خود است. موتور ۰/ ۴ لیتری توئین توربوی آن احتمالاً تغییر می‌یابد تا بیش از قدرت فعلی ۶۴۱ اسب بخار و ۸۵۰ نیوتن متر (۶۲۷ پوند فوت) گشتاور تولید کند. در همان زمان، مهندسان در حال تهیه نسخه پلاگین هیبریدی هستند، زیرا حتی لامبورگینی نیز از مقررات ناوگان انتشار مصون نیست.

منبع: دنیای اقتصاد

عناوین برگزیده