تاریخ: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۴
کد خبر: ۲۱۹۹۹۵
بازوی پرتوان توان صنعت در سال تولید، پشتیبانی‌ها ومانع زدایی
‌می‌متالز - متخصصان و کارشناسان کارگاه ۵۰۰ بخش نورد مادرِ صنعت فولاد ایران نخستین بار در کشور موفق به طراحی و تولید گرد ۵۰ شدند.

به گزارش می‌متالز، مدیر بخش نورد شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان گفت: جهادگران صنعت در سال تولید، پشتیبانی‌ها ومانع زدایی‌ها با تلاشی بی وقفه و توان داخلی و بهره گیری از تمام ظرفیت‌های بخش فولادسازی و نورد، گرد سایز ۵۰ با کاربرد در مصرف صنعت را تولید و روانه بازار کردند.
محمد امین یوسف زاده، خط نورد را در تامین این نوع فولاد آلیاژی کروم دار مجهز و خودکفا دانست و افزود: بیش از ۴ هزار تن از این محصول مطابق با استاندارد‌های اروپایی تولید و به صنایع مس کرمان تحویل داده شد.

مدیر بخش نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان از برنامه ریزی این کارخانه برای تولید گرد سایز ۳۰ درکارگاه نورد ۳۰۰ خبر داد و گفت: پیش از این صنعتگران این شرکت سایز‌های ۶۰ و ۸۰ از این نوع فولاد صنعتی کروم دار را هم تولید و روانه بازار کردند.
امین یوسف زاده، ظرفیت تولید ماهانه این محصول جدید را دراین این کارخانه بیش از ۱۰ هزار تن بیان کرد و افزود: تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالا و بی نیازی کشور از واردات این محصولات در شرایط تحریم، از مهمترین برنامه‌های شرکت سهامی ذوب آهن در سال جاری است.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

منبع: دنیای معدن

عناوین برگزیده