تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۷:۵۲
کد خبر: ۲۲۱۱۲۸
‌می‌متالز - دومین روز هفته، صحنه عقب‌نشینی معامله‌گران از دو بازار ارز و سکه بود. روز یکشنبه، فلز گرانبهای داخلی ۲۲۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسید.

به گزارش می‌متالز، دومین روز هفته، صحنه عقب‌نشینی معامله‌گران از دو بازار ارز و سکه بود. روز یکشنبه، فلز گرانبهای داخلی ۲۲۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان رسید. این افت در شرایطی صورت گرفت که فلز گرانبهای داخلی در نخستین روز هفته تا سطح ۱۱ میلیون و۵۰۰ هزارتومانی پیشروی کرده بود.
به گفته فعالان، یکی از مهم‌ترین عواملی که منجر به افت قیمت سکه شد، سودگیری معامله‌گران از خرید‌های پیشین بود. فلز گرانبهای داخلی از ابتدای مرداد تا روز شنبه نزدیک به ۱۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. بخشی از معامله‌گران پس از کسب چنین سودی، تصمیم گرفتند به صورت موقت از بازار خارج و آماده خرید در قیمت‌های پایین‌تر شوند.

در واقع، بازار سکه روز یکشنبه با اصلاح قیمت مواجه شد و بخشی از معامله‌گران از موقعیت خرید خارج شدند. حرکت افزایشی از ابتدای مرداد و از محدوده ۱۰میلیون و ۵۰۰هزار تومانی شروع شد. بسیاری از معامله‌گران انتظار نداشتند مقاومت ۱۰ میلیون و۸۰۰ و ۱۱ میلیون و ۲۰۰هزار تومان شکسته شود، ولی با شکست آنها، امیدواری‌های افزایشی معامله‌گران بیشتر شده است. تحلیلگران فنی با وجود افت روز یکشنبه، اعتقاد دارند تا زمانی که فلز گرانبهای داخلی بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد، خبری از فشار بیشتر نخواهد بود.

درباره بازار سکه، جدا از تغییرات قیمتی دلار، شروع طلا در بازار‌های جهانی اهمیت زیادی خواهد داشت. در صورتی که طلا به بالای محدوده هزار و ۸۲۰ دلار برود، تمایل به خرید سکه در بازار داخلی افزایش پیدا خواهد کرد. بیشتر تحلیلگران و معامله‌گران خرد بازار‌های جهانی اعتقاد دارند طلا در هفته جاری روند صعودی خواهد داشت.

در نظر‌سنجی این هفته سایت کیتکو ۷۹ درصد از ۱۴ تحلیلگر وال‌استریت به صعود طلا در هفته آتی امیدوار بودند و در میان تحلیلگران شخصی از میان ۸۶۲ نفر شرکت‌کننده، ۷۰ درصد مسیر طلا را صعودی دیدند.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده