تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۲:۱۹
کد خبر: ۲۲۱۱۴۹
‌می‌متالز - پرونده ۳۰ شرکت برای طرح در جلسه هیات پذیرش در دست بررسی قرار دارد و علاوه بر این پرونده هشت شرکت دیگر نیز در حال انجام اقدامات لازم برای عرضه اولیه است.

به گزارش می‌متالز، مجید نوروزی، معاون امور ناشران و اعضای شرکت بورس در پاسخ به این پرسش که ظرفیت پذیرش شرکت‌ها تا پایان سال در بورس تهران چقدر است؟، گفت: از ابتدای امسال تاکنون چهار شرکت در بورس تهران پذیرش، پنج شرکت درج و هفت شرکت عرضه شده‌­اند.

او بیان کرد: شرکت­‌های مختلفی جهت عرضه اولیه سهام خود در حال تکمیل مدارک و مستندات مربوطه هستند. این شرکت­‌ها در صنایع متعددی از قبیل پتروشیمی، لیزینگ، آرایشی و بهداشتی، فولاد، تولید گوشت مرغ، سرمایه‌گذاری، سیمان، گروه مالی، تولید برق و … فعالیت می‌کنند.

پذیرش سهام شرکت‌های جدید در دستور کار است.

نوروزی یکی از فعالیت‌های اصلی بورس اوراق بهادار تهران را پذیرش انواع اوراق بهادار دانست و گفت: سهام شرکت‌ها، اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله برخی از این اوراق هستند.

این مقام مسئول افزود: برای پذیرش سهام شرکت‌های جدید، برنامه‌هایی در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضا قرار دارد. ارتباط مناسب و مؤثر با سازمان خصوصی­‌سازی و حضور در جلسات این سازمان برای آماده‌سازی شرکت­‌های دولتی مشمول واگذاری به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، یکی از این برنامه‌ها است.

او بیان کرد: انجام اقدامات لازم در راستای شناسایی آن دسته از شرکت­‌های واجد شرایط عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، به منظور پذیرش، درج و عرضه در بورس اوراق بهادار تهران، همچنین تهیه دستورالعمل رتبه­ بندی مشاوران پذیرش و پیگیری تصویب آن در هیات مدیره بورس تهران در راستای ارتقای کیفی فرایند پذیرش و شناسایی مشاوران برتر از دیگر برنامه‌های در دستور کار مدیریت پذیرش و معاونت ناشران و اعضای شرکت بورس است.

نوروزی، بهبود فرآیند‌ها در سامانه الکترونیکی پذیرش و همچنین برقراری ارتباط مؤثر با هلدینگ‌ها و مجموعه­‌های مختلف خصوصی، دولتی و عمومی جهت شناسایی شرکت­‌های واجد شرایط پذیرش در بورس تهران را از دیگر برنامه‌های مورد نظر در راستای پذیرش سهام شرکت‌های جدید عنوان کرد.

منبع: تجارت نیوز