تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۲۱۱۷۱
استاندار آذربایجان غربی:
‌می‌متالز - استاندار آذربایجان غربی گفت: عده‌ای از کارخانه طلای زرشوران تکاب حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند در حالی که سالی یک بار به معادن طلای تکاب سر نمی‌زنند.

به گزارش می‌متالز، محمدمهدی شهریاری عصر شنبه در جریان بازدید نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از شهرستان تکاب در خصوص معدن طلای زرشوران تکاب، افزود: مجتمع طلای زرشوران در اقدامی غیرقانونی که موجب ورود سازمان بازرسی کل کشور نیز شده زیر مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی قرار می‌گیرد که اکنون اعضای ۲ هیأت مدیره شامل این شرکت و کارخانه زرشوران از این مجموعه حقوق دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: عده‌ای در این کارخانه حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند و افرادی هستند که حتی در سال یک بار نیز به معدن طلای زرشوران نمی‌آیند و در تهران هستند و حتی برخی در حوزه معدن و طلا نیز تخصص ندارند، اما از این کارخانه حقوق دریافت می‌کنند که این مسائل باید رسیدگی و پیگیری شود.

استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ تنها ۱۶۰ روستای استان به شبکه اینترنت متصل بودند گفت: با اقدام‌ها و تلاش‌های انجام یافته در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ روستای استان از ارتباطات اینترنتی پایدار برخوردار هستند.

شهریاری افزود: تکاب در بخش ارتباطات اینترنتی پایین‌تر از میزان متوسط استانی است و برای ارتقای اتصال روستا‌های این شهرستان و روستا‌های چالدران و شاهین دژ باید اقدامات ویژه‌ای صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای نوسازی مدارس آذربایجان‌غربی اختصاص یافته اظهار داشت: سال گذشته ۶۰۰ کلاس درس در این استان افتتاح شد و هم اینک نیز آذربایجان‌غربی به هزار و ۲۰۰ کلاس درس نیاز دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: میانگین استانی سرانه فضای آموزشی در آذربایجان غربی ۳.۵۷ مترمربع است که در تکاب وضعیت مناسب وجود داشته، اما در شاهین دژ این میزان کمتر از یک مترمربع است و عقب ماندگی‌های استان در امر احداث کلاس درس نیز باید رفع شود.

منبع: خبرگزاری مهر