تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۱:۳۹
کد خبر: ۲۲۱۲۱۷
‌می‌متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد کاهش به ۱۸۱۰ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش می‌متالز، در حالی که ارزش دلار در ارقام بالا تثبیت شده و سرمایه گذاران محتاط در انتظار آمار‌های اشتغال آمریکا در ماه جولای هستند که اواخر این هفته منتشر خواهد شد، قیمت طلا امروز شاهد اندکی کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۰ درصد کاهش به ۱۸۱۰ دلار و ۵۴ سنت رسید. روز جمعه و پس از آنکه ارزش دلار ترمیم شد و از پایین‌ترین رقم یک ماه اخیر فاصله گرفت، قیمت‌ها از بالاترین رقم ۲ هفته اخیر عقب نشینی کرد. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۸۱۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

اما در هفته گذشته ارزش دلار مجموعا ۰.۸ درصد تضعیف شد که بدترین عملکرد هفتگی در طی بیش از دو ماه گذشته بود. تضعیف دلار موجب ارزان‌تر شدن طلا برای خریدارانی می‌شود که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

استفن اینز تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی اس پی آی گفت: «بازار طلا نگران آمار‌های قوی بازار کار آمریکاست که می‌تواند سبب تقویت ارزش دلار شود.»
آمار‌های بازار کار آمریکا سرنخ‌های بیشتری در مورد زمان تغییر احتمالی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به سرمایه گذاران خواهد داد.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده اند که بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه جولای ۹۲۶ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم