تاریخ: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۴۸
کد خبر: ۲۲۱۵۹۶
سنگدوینی:
‌می‌متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نابسامانی معیشت و اشتغال مردم را خسته و عصبانی کرده است، گفت: باید از ظرفبت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی برای رونق اقتصاد کشور استفاده کرد.

به گزارش می‌متالز، رمضانعلی سنگدوینی با اشاره به موضوعاتی که رئیس جمهور دولت سیزدهم باید در اولویت‌کاری خود قرار دهند، گفت: از آنجا که نابسامانی معیشت و اشتغال مردم را خسته و عصبانی کرده است و حتی افراد شاغل نیز شاکی هستند چراکه به دلیل تورم حقوق دریافتی آن‌ها تکافوی گذران زندگی‌شان را تا آخر ماه نمی‌کند، همچنین کرونا بسیاری از مشاغل را از بین برده است به آقای رئیسی پیشنهاد می‌دهم اقتصاد و معیشت مردم در اولویت‌کاری خود قرار دهد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد اشتغال از ضروریاتی است که باید برای آن برنامه‌ریزی شود، افزود: بیکاری آفت بزرگی در جامعه شده ضمن آنکه باید برای ازدواج و مسکن جوانان نیز فکری شود البته آقای رئیس جمهور برای برون‌رفت از این مشکلات باید افرادی را به میدان بیاورد که سابقه کار عملیاتی و علمی غنی داشته باشند.

وی با بیان اینکه کابینه دولت سیزدهم علاوه‌بر توانمند بودن و داشتن برنامه باید دیدگاه جهادی نیز داشته باشند، توضیح داد: دیدگاه جهادی به معنای تلاش شبانه‌روزی برای تحول وضعیت اقتصادی مردم طی یک سال است.

سنگدوینی در ادامه تاکید کرد: همچنین باید ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را وارد عرصه معیشت و اقتصاد مردم کرد چراکه نجات اقتصاد کشور در گرو توجه به بخش خصوصی است لذا دیپلماسی اقتصادی از مهمترین موضوعاتی است که دولت سیزدهم باید برای آن برنامه داشته باشد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آقای رئیسی باید ساختار مدیریتی کشور را تغییر دهد چراکه به طورمثال ایران با داشتن منابع آبی نباید با بی‌آبی مواجه شود بنابراین آنچه کشور را به این مرحله رسانده عدم مدیریت صحیح است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنعت نفت به‌عنوان صنعتی که درآمد اصلی کشور از طریق آن کسب می‌شود نیاز به حمایت ویژه دارد، گفت: انتخاب وزیری توانمند و امتحان پس داده برای این وزارتخانه ضروری است وزیری که به دنبال منافع شخصی و خانوادگی نباشد البته این ویژگی باید در تمامی وزرای پیشنهادی وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)