تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۱
بازدید: ۲۷۷
کد خبر: ۲۲۱۹۶۲
سرویس خبر : مسکن و ساختمان

بازار مسکن شرق تهران از نگاه خریداران

‌می‌متالز - متقاضیان سکونت در شرق تهران عموما در یکی از مناطق ۴، ۸، ۱۳ و ۱۴ در جست‌وجوی آپارتمان هستند، اما معدود جست‌وجوگران ملک در بازار مسکن، فایل‌های موجود نزد بنگاه‌ها در این مناطق را به لحاظ تنوع متراژ و موقعیت، فاقد مطلوبیت می‌دانند.

به گزارش می‌متالز، تحقیقات میدانی از چند متقاضی خرید ملک در مناطق شرقی تهران نشان می‌دهد جست‌وجوگران آپارتمان در این مناطق، از سطح قیمت‌های پیشنهادی در فایل‌های موجود نسبتا رضایت دارند و معتقدند تندی قیمت‌ها در چند ماه اخیر گرفته شده و اوضاع بازار مسکن نسبت به سال گذشته از این نظر بهبود پیدا کرده است؛ اما آنچه موجب شده آن‌ها مدت طولانی اغلب بیش از یک ماهه را به جست‌وجو بپردازند این است که تنوع متراژ و موقعیت فایل‌های موجود نزد واسطه‌های ملکی بسیار اندک است و آن‌ها در محله مدنظر خود نمی‌توانند در دامنه متراژی که با بودجه‌شان تناسب دارد، طیف متنوعی از املاک را مشاهده کنند.

به عنوان مثال فایل‌های موجود نزد بنگاه‌ها در محله تهرانپارس اغلب از جنس بزرگ‌متراژ و بیش از ۹۰ مترمربع است و متقاضیان خرید در این محله عمدتا به دنبال آپارتمان‌های مصرفی ۶۰ تا ۸۰ مترمربعی هستند. همچنین موجودی فایل در محله‌های گران‌تر شرق تهران نظیر هروی بسیار محدود است و جست‌وجو در این منطقه را سخت کرده است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند در مجموع فایل فروش در بازار مسکن کم نیست، اما به هر حال با توجه به شرایط رکودی حاکم بر بازار و بی‌رغبتی گروهی از مالکان به فروش، در هر محله ممکن است در یک متراژ مشخص فایل فروش انگشت‌شمار باشد، اما اگر کل فایل‌های یک محله را در نظر بگیریم، تعداد مجموع آن‌ها اندک نیست. به نظر می‌رسد انتظار معدود خریداران حاضر در بازار مسکن این است که همچون دوره رونق معاملات، بتوانند روزانه از چند آپارتمان متناسب با بودجه خود در محله‌ای که مطلوبشان است، بازدید کنند، اما سایه سنگین رکود اجازه تحقق این موضوع را نمی‌دهد.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده