تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۱۹
بازدید: ۳۳۷
کد خبر: ۲۲۲۰۳۸
سرویس خبر : انرژی
مدیرعامل توانیر:

مردم همراهی نکنند، مجبور به محدود کردن مصرف صنایع فولاد می‌شویم

‌می‌متالز - مدیر عامل توانیر گفت: از مردم خواهش می‌کنیم با کاهش مصرف خود، کمک کنند تا برای صنایع فولادی که بعضی از آن‌ها در حال تولید اکسیژن برای بیماران کرونایی هستند، مشکل پیش نیاید.

به گزارش می‌متالز، محمد حسین متولی زاده در نشست خبری امروز، ضمن عذرخواهی از مردم بابت خاموشی‌ها و محدودیت‌های گذشته گفت: امسال به دلیل گرمای بی‌سابقه، خشکسالی بی‌سابقه و افزایش مصرف، سالی استثنایی بود و چالش‌هایی ایجاد کرد.

مدیر عامل توانیر در ادامه افزود: خشکسالی امسال دو مشکل را به وجود آورد، اول اینکه بیش از هفت هزار مگاوات از تولید نیروگاه‌های برق‌آبی ما از بین رفت و از آن طرف مصرف بخش کشاورزی به دلیل استفاده از چاه‌ها برای آبیاری گسترده بالاتر رفت.

وی در ادامه با اشاره به متوسط افزایش سه درجه‌ای دما که منجر به افزایش پنج هزار مگاواتی برق شد، گفت: همچنین امسال مهمان ناخوانده‌ای به نام رمزارز‌ها داشتیم که گویی برق کشور را می‌بلعید.

متولی‌زاده با اشاره به نقش مهم خبرنگاران و رسانه ملی در کاهش مصرف برق گفت: از وقتی که رسانه‌ها اطلاع رسانی مناسبی را انجام دادند و صنایع هم همکاری کردند هفته‌های گذشته را بدون محدودیت پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل توانیر در ادامه گفت: در هفته جاری به دلیل گرمای شدید و از بین رفتن حساسیت قبلی مردم، مصرف برق مشکلاتی برای تأمین برق در روز گذشته به وجود آمد.

وی تأکید کرد: اگر مردم همراهی نکنند ممکن است مجبور به محدود کردن مصرف برخی صنایع فولاد شویم.

متولی زاده در پایان گفت: تعدادی از این صنایع در حال تولید اکسیژن برای بیماران کرونایی هستند و از مردم خواهش می‌کنیم با کاهش مصرف برق کمک کنند تا مشکلی برای عبور از این موج کرونا پیش نیاید.

منبع: خبرگزاری مهر

عناوین برگزیده