تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۲
بازدید: ۳۵۹
کد خبر: ۲۲۲۰۵۱
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

تا دو هفته آینده کل سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود

‌می‌متالز - محمدصادق مفتح قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اعلام کرد: تا دو هفته آینده کل عرضه و تقاضای سیمان کشور در بورس انجام می‌شود و این اتفاق به زودی در فولاد هم خواهد افتاد.

به گزارش می‌متالز، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با بیان مطلب بالا در خصوص عرضه سیمان در بورس کالا گفت: سیمان هم اکنون به طور کامل در بورس کالا توزیع نمی‌شود و این موضوع کار را مشکل کرده است، اما در وزارت صمت جلسات متعددی با انجمن سیمان و شرکت بورس کالا برگزار شده و آن‌ها هم پذیرفته‌اند که کل عرضه و تقاضا در بورس کالا انجام شود، اما مهلت دو هفته‌ای خواسته‌اند تا ساز و کار مناسب را تدارک ببینند.

محمدصادق مفتح اضافه کرد: تکلیف شده است تا دو هفته آینده تمام تولیدات کارخانجات در بورس کالا عرضه شود، اما برخی کارخانه‌ها تمکین نکردند که در صورت ادامه، به دستگاه‌های نظارتی معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار نیز پذیرفته که در صورت عرضه سیمان در بورس کالا، ساز و کار لازم را ظرف مدت ۴۸ ساعت پیش‌بینی کند.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی افزود: این روند به زودی در خصوص فولاد هم انجام خواهد شد تا از این طریق همه تولیدات کارخانه‎‌ها از طریق بورس کالا توزیع شود.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده